هنروتجربه: مراسم دیدار با عوامل مستند«زنانی با گوشواره‌های باروتی» شنبه ۱۳ مهر در موزه سینما برگزار می‌شود.

مستند«زنانی با گوشواره‌های باروتی» به کارگردانی رضا فرهمند از سیزدهم مهر در سینماهای هنروتجربه اکران می‌شود. آیین دیدار با عوامل این فیلم هم ۱۳ مهر ساعت ۱۹ با همراهی عوامل این مستند،جمعی از هنرمندان سینما و اهالی رسانه در موزه سینما برگزار می‌شود.

«زنانی با گوشواره های باروتی» درباره خبرنگاری عراقی به نام نورا است که مشغول تهیه گزارش از نبرد با داعش است و به همین واسطه با زنان مختلف داعشی و غیر داعشی مواجه می‌شود.این مستند تاکنون در جشنواره‌های مختلفی چون فیلم فجر، سینما حقیقت،لوکارنو، لایپزیگ و.. به نمایش درآمده و جوایزی را نیز دریافت کرده‌است.

رضا فرهمند در گفت‌وگویی که با سایت هنروتجربه داشته، درباره چگونگی ساخت این فیلم توضیح داده است:«برای تحقیقات میدانی به منطقه تل‌عفر عراق رفته بودم. تل‌عفر یکی از آخرین  مناطقی است که در آن جنگ با داعش اتفاق می‌افتد. سوژه من  تحقیق راجع به یک آقای خبرنگاری بود که در جنگ حضور داشت اما قبل از آن که او را پیدا کنم، خانمی را دیدم که در منطقه‌ای که خبرنگارها در آن اسکان داشتند، مشغول به تهیه خبر بود. او یک فعال اجتماعی بود و در آن جا با  حدود ۴۰ مرد زندگی می‌کرد. من در حوزه‌های خارج از ایران در زمینه زنان و کودکان کار کرده بودم و می‌دانستم که این حضور عجیب است. حضور زن در یک منطقه جنگی آن هم در عراق که زنان در سایه هستند، بسیار مهم است. کسانی که در عراق کار کردند می‌دانند که نمی‌توان چندان با زن‌ها تماس کاری برقرار کرد و فیلم ساخت.ایشان اما در منطقه حضور داشتند و این نشان می‌دهد که از این محدودیت‌ها و موانع عبور کرده‌اند. من همان شب با خانم نورالحلی گفت‌وگو کردم و گفتم دوست دارم مستندی با حضور شما بسازم شما چه نظری دارید؟ وقتی داستان فیلم و برنامه‌ام را برای او گفتم ، پذیرفت که در این سوژه با ما همراه شود.  بعد از این اتفاق به ایران برنگشتم. این سفر سفری بود که در آن قرار داشتم تا تحقیقات میدانی انجام دهم و قرار نبود فیلم بسازم».

«زنانی با گوشواره‌های باروتی»/کارگردان: رضا فرهمند- نویسندگان: فاطمه بنیادی، مصطفی سیفی، رضا فرهمند- مدیر فیلم‌برداری:قصی صاحب کاظم- موسیقی:کریستف رضاعی-صدابردار:کیومرث محمد چناری-صداگذاری:حسن مهدوی -تدوین: رضا فرهمند، فاطمه بنیادی ،مصیب حنایی-تهیه‌کننده: مرتضی شعبانی