هنر و تجربه : تاد فیلیپس پیش از اکران «جوکر» هر گونه صحبت درباره ساخت دنباله‌های فیلم را سرکوب می‌کرد و می‌گفت: «این فیلم یکی بود که ساخته شد.»

اما حالا بعد از حمایت گسترده طرفداران، تحسین عموم منتقدان از بازی واکین فینیکس و رکوردشکنی در گیشه (که باعث شد یک فروش افتتاحیه ۹۶ میلیون دلاری، «جوکر» را به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما در ماه اکتبر بدل کند) تردیدی نیست که کمپانی وارنر در این باره فکرهایی خواهد کرد؛ و این طور که پیداست فینیکس هم چندان مشکلی با این ایده ندارد.

او در گفت‌وگو با پیتر تراورس، منتقد قدیمی و نام‌آشنای «رولینگ استون»، ابتدا با این سؤال به‌ظاهر ساده مواجه شده است که آیا «جوکر» را یک «نقش رؤیایی» توصیف می‌کند یا نه؟ فینیکس جواب جالبی داده است که به احتمال ساخت دنباله‌ای بر این فیلم اشاره دارد: «می‌دانید که من به عنوان نقش رؤیایی‌ام به این شخصیت فکر نکردم؛ اما حالا صادقانه می‌گویم که نمی‌توانم لحظه‌ای به آن فکر نکنم. من خیلی با تاد درباره این موضوع صحبت کردم که دیگر چه کاری می‌توانیم انجام دهیم… و اگر بتوانیم کار دیگری با جوکر بکنیم، جالب خواهد بود. پس حالا برای من به یک نقش رؤیایی بدل شده است و الان نقشی نیست که به این فیلم و شخصیت ترجیح بدهم.»

  • پلی‌لیست