هنروتجربه: فیلم‌برداری فیلم سینمایی «گورکن» به کارگردانی و نویسندگی کاظم ملایی در تهران ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی ملایی درباره تفاوت‌هایی «گورکن» با ساخته نخستش «کوپال» عنوان کرد : «مخاطب برای من اهمیت بسیار زیادی دارد. همیشه با خودم فکر می‌کنم چگونه می‌توان سینمای شخصی خود را داشت ولی در کنارش مخاطب زیادی را هم با خود همراه کرد. «گورکن» و «کوپال» هر دو در یک باشگاه فکری هستند. جهان هر دو فیلم شبیه به هم هستند ولی دنیای داستان هر کدام،متفاوت است. «گورکن» در ظاهر قصه‌ زمینی‌تر و آدم‌های آشناتری دارد ولی در بطن داستان همان جنون و شیدایی «کوپال» در آن موج می‌زند.  البته «گورکن» برخلاف «کوپال» تک‌لوکیشن و تک‌بازیگر نیست و این موارد، شاخصه‌هایی هستند که در جذب و همراهی مخاطب اهمیت بسیار زیادی دارد».

او  با اشاره به دشواری تولید «گورکن » درباره این که دغدغه‌های اجرایش و میزان انرژی که در فیلمسازی می‌گذارد، چقدر تابع شرایط تولید است، گفت: «در شرایط سخت سینمای ایران که بیشتر جاهایی مثل اوج، سرمایه‌ ساخت آثار  بیگ پروداکشن را می‌پردازند و تهیه‌کننده‌های بخش‌ خصوصی هم روزبه‌روز محتاط‌تر و نگران‌تر می‌شوند، سینا سعیدیان به‌عنوان یک تهیه‌کننده‌ بخش خصوصی و غیر وابسته، تمام تلاش خود را می‌کند تا در تهیه و تولید یک فیلم مستقل و درست شریک باشد و این بسیار برای من باارزش و مغتنم است و طبیعتاً موجب همراهی و صبوری من در لحظات سخت تولید می‌شود».

ویشکا آسایش، حسن معجونی، مهراوه شریفی‌نیا، بهنوش بختیاری، رضا بهبودی، مهدی حسینی‌نیا، سیاوش چراغی‌پور، یدالله شادمانی و گوهر خیراندیش بازیگران «گورکن» هستند.  این فیلم به ‌تهیه‌کنندگی سینا سعیدیان و با حمایت بنیاد سینمایی فارابی تولید می‌شود. «کوپال» (۱۳۹۵) اولین فیلم بلند سینمایی ملایی در گروه هنروتجربه اکران شد.