هنروتجربه:پردیس هویزه مشهد اولین سینمای هنروتجربه در شهرستان‌هاست که بعد از تهران به جمع سینماهای هنروتجربه پیوست. این پردیس از هشتم مهر ماه ۹۴ تاکنون و بدون وقفه با هنروتجربه همکاری کرده و به‌غیر از نمایش فیلم‌های این گروه، در برگزاری نشست‌های نقد و بررسی هفتگی و کارگاه‌های هفته فیلم‌های خارجی نیز مشارکت کرده است.

مجتبی فرزانه، مدیر روابط عمومی پردیس هویزه مشهد درباره تجربه این همکاری به سایت هنروتجربه گفت:«اکران فیلم‌های هنروتجربه که در پردیس سینمایی هویزه از چهار سال گذشته علاوه‌بر کمک به اقتصاد خرد سینما و سینماگرانی که در این عرصه فعالیت می‌کنند، توانسته است این بستر را برای فیلم‌سازانی که با هزینه کم فیلم می‌سازند فراهم کند که بتوانند فیلم‌هایشان را به سمت اکران گسترده ببرند. سازوکاری که بعدها می‌تواند به ارتقای کیفی تولید سینمای تجاری کمک کند».

او سپس به استمرار این روند برای تاثیرگذاری آن اشاره کرد:«البته این حرکت نیاز به زمان دارد و قطعا سینمای هنروتجربه از نظر کیفیت، در آینده می‌تواند تاثیر محسوسی در سینمای تجاری بگذارد. پردیس سینمایی هویزه هم در این راستا حرکت می‌کند و عملا فضایی را در مشهد ایجاد کرده است که در آینده می‌تواند به بازار و صنعتی که رقابتی‌تر حرکت می‌کند، وارد شود».

فرزانه درباره برنامه‌های هنروتجربه در پردیس هویزه مشهد افزود:«این پردیس در این سال‌ها با برگزاری منظم نشست‌های نقد و بررسی و همین‌طور برگزاری کارگاه‌ هفته‌های فیلم خارجی، اتفاق جدید و جذابی را برای سینمادوستان مشهدی رقم زده که با استقبال خیلی خوبی هم در این سال‌ها مواجه شده و تبدیل به پاتوقی تخصصی و دائمی برای سینمادوستان شده است. این کار یکی از تاثیرهای خوب استمرار در اکران فیلم‌های هنروتجربه در سینما هویزه شده است».

مدیر روابط عمومی پردیس هویزه مشهد درباره تاثیر نمایش فیلم‌های هنروتجربه در مشهد عنوان کرد:«نشست‌های نقد و بررسی و مواجهه تماشاگر با عوامل فیلم در این نشست‌ها، پردیس هویزه را تبدیل به یکی از پاتوق‌های سینمایی برای فیلم‌سازان بومی و سینمادوستان مشهدی کرده است. سینمای مستقلی که پیش از این دسترسی به آن مخصوصا برای سینمادوستان غیرتهرانی سخت بود، اکنون مرزهایش بازتر و درحال حاضر در مشهد تبدیل به جریان شده که افراد خیلی زیادی را جذب کرده و در پی آن به بالارفتن دانش سینمایی تماشاگران کمک کرده است».

به گفته او برنامه‌های آتی سینما هویزه برای گروه هنروتجربه باتوجه به استقبال از این دست فیلم‌ها، نگاه ویژه‌تر برای نمایش فیلم‌‌های این گروه است.

فرزانه در پایان پیشنهادی را هم مطرح کرد:«به نظرم می‌شود از ظرفیت سینمای هنروتجربه در ‌شهرها به این شکل هم استفاده کرد که کارگردانان و سینماگرانی بومی بتوانند سانس اختصاصی در هنروتجربه در شهر خودشان داشته باشند».