هنروتجربه:کارگردان «جاذبه» با قرارداری که با کمپانی «اپل» بست، امتیاز ساخت پروژه‌های تلویزیونی ویژه استریم اپل را کسب کرد تا او هم یکی از رقبایی باشد که در جنگ میان نمایش‌های آنلاین حضور دارد.

آلفونسو کوارون کارگردان برنده اسکار با برمبنای قراردادی که با کمپانی اپل منعقد کرده، امتیاز ساخت پروژه‌های تلویزیونی به ویژه برای سرویس استریم اپل را که به‌زودی با عنوان «اپل تی‌وی پلاس» به راه می‌افتد، را به دست آورده است .

این قرارداد یکی از چند قرارداد کلی است که اپل تاکنون امضا کرده است. کری اِرین، جاستین لین و جیسون کاتیمس دیگر تهیه‌کنندگانی هستند که اپل پیشتر با آن‌ها قرارداد کلی چندساله برای تولید امضا کرده است. این کمپانی یک قرارداد کلی نیز با اپرا وینفری دارد که برمبنای آن اپرا سریال «کلوپ کتاب اپرا» و مستندهایی درباره موضوعات مختلف را برای این کمپانی تولید می‌کند.

این بخشی از رابطه‌ای است که از آن به عنوان جنگ بین سرویس‌های استریم یا نمایش آنلاین یاد می‌شود که بین اپل، نت‌فلیکس، آمازون و استودیوهای اصلی برای تولید در جریان است. نت فلیکس نیز اخیرا قراردادی با تولید کنندگان «بازی تاج و تخت» امضا کرد تا ظرف چند سال به تولید برای این شبکه بپردازند. جی‌جی آبرامز نیز چنین قراردادی را اخیرا با وارنر میدیا امضا کرد.

کوارون که بیشتر بر سینما متمرکز بوده در تولید مجموعه «باور کن» برای ان‌بی‌سی همکاری کرده بود. «باور کن» سال ۲۰۱۴ یک فصل آن روی آنتن رفت. او همچنین نویسندگی و کارگردانی سریالی برای تلویزیون مکزیک را هم انجام داده بود. سال ۲۰۱۷ اعلام شد که او قصد دارد یک سریال ترسناک با عنوان «عروج» بسازد.

جدیدترین فیلم کوارون فیلم «روما»  سه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان، بهترین کارگردانی و بهترین فیلم‌برداری را به دست آورد . او ۶ نامزدی اسکار در طول دوران کاری‌اش کسب کرده و ۳ جایزه را به دست آورده است.

ورایتی