هنر و تجربه ترجمه مریم شاه‌پوری: فیلمی که قرارست ماجراهایش پیش از وقایع درام جنایی آنتوان فوکوا با عنوان «روز تمرین» (۲۰۰۱) روی دهد، در دست تولید است.

جف اسنایدر در گزارش «کولایدر» آورده است که این سرآغاز را کمپانی وارنر می‌سازد و نیک یابوروی فیلم‌نامه‌ آن را  می‌نویسد. داستان در لس‌آنجلس ۱۹۹۲ روی می‌دهد ، دو روز پیش از حکم دادگاه رادنی کینگ که به موجب آن افسران پلیس از اتهام ضرب‌وشتم بی‌رحمانه کینگ تبرئه شدند و  میان شهروندان تفرقه افتاد. ممکن است فیلم از آستانه شورش‌های لس‌آنجلس آغاز شود که این شهر را به یک منطقه جنگی تمام‌عیار بدل کرد و حدود یک هفته به طول انجامید؛ و البته که برای همیشه چهره این شهر را تغییر داد.

طبق حرف‌های اسنایدر، این سرآغاز با محوریت شخصیت جوان‌تر آلونزو هریس شکل می‌گیرد که در فیلم اصلی دنزل واشینگتن نقشش را بازی کرده است؛ نقشی که دست‌آخر جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد اصلی را برای وی به ارمغان آورد. در ضمن «روز تمرین» نامزدی اسکار بهترین بازیگر مرد مکمل را هم برای ایتن هاک و ایفای نقش جیک هویت کسب کرد. داستان فیلم در یک بازه زمانی دوازده ساعته روی می‌دهد که در آن آلونزو و هویت در محله‌های جرم‌خیز لس‌آنجلس رفت‌وآمد می‌کنند.

البته در سال ۲۰۱۷ هم مجموعه فرعی (اسپین‌آف) بر اساس جهان داستانی «روز تمرین» تولید شد که بیل پکستن و جاستین کورنوِل نقش‌های اصلی‌اش را بازی می‌کنند.

  • ایندی‌وایر