هنروتجربه:رابرت دنیرو در جشنواره فیلم لندن ترامپ را بار دیگر به باد انتقاد گرفت.

 رابرت دنیرو  که برای معرفی فیلم «ایرلندی» به کارگردانی مارتین اسکوسیزی در جشنواره فیلم لندن  حضور دارد از ترامپ به عنوان «بازیگر کثیف» یاد کرد . قرار است فردا یکشنبه فیلم «ایرلندی» اولین نمایش خود را  در جشنواره فیلم لندن تجربه کند، دنیرو شب پیش گفت:« امروز به خاطر ترامپ همه چیز به هم خورده زیرا او یک بازیگر کثیف است. برای من عجیب است که او چنین شخصیتی است … ترامپ درباره همه نهادها حرف‌های بی‌خود می‌زند».

او ادامه داد:« ما باید از این نهادها حمایت کنیم و همین طور از ستون چهارم یعنی مطبوعات دفاع کنیم، زیرا او تلاش دارد همه این نهادها را نابود کند و برای این کار تنها یک دلیل دارد: نجات خودش».

دنیرو همچنین از جمهوریخواهان هم انتقاد کرد و گفت آنها آنقدر ترسیده‌اند که از انجام هر کاری عاجز مانده‌اند. در حالی که می‌توانند در جوامع خودشان شروع به عملی علیه ترامپ بکنند. آنها باید پول بیشتری جمع کنند و در برابر او بایستند .

دنیرو در لندن با گاردین نیز مصاحبه کرد و در این مصاحبه گفت آمریکا یک رییس جمهور گانگستر دارد و منتظرم هر چه زودتر او را در زندان ببینم.بازیگر « گاو خشمگین» شب پیش در تلویزیون بی‌بی‌سی هم حاضر شد و گفت ما رییس جمهوری داریم که خودش هم فکر می‌کند گانگستر است اما گانگستر خوبی هم نیست … گانگسترها می‌توانند افتخاری هم داشته باشند اما این مرد هیچی ندارد.

فیلم «مرد ایرلندی» که پس از رونمایی در جشنواره فیلم نیویورک در جشنواره لندن نیز به روی پرده رفته است، نهمین همکاری اسکورسیزی و  دنیرو است و همچنین اولین تجربه همکاری این کارگردان سرشناس  با آل پاچینو. جو پشی و هروی کیتل دو بازیگر قدیمی فیلم‌های اسکورسیزی نیز در اثر جدید او ایفای نقش می‌کنند.

شصت و سومین دوره جشنواره فیلم لندن یکشنبه ۲۱ مهر با نمایش «ایرلندی» تمام می‌شود.