هنروتجربه:مدیرعامل کنفدراسیون بین‌المللی سینمای هنری، با مدیرکل دفتر جشنواره‌‌ها و همکاری‏‌های بین‌‏الملل سازمان امور سینمایی، دیدار کرده و از علاقه خود و کشورش برای همکاری‏‌های مشترک سینمایی با ایران سخن گفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی،کریستین بروئر مدیرعامل کنفدراسیون بین‌المللی سینمای هنری و مدیر سینمای یورک در برلین که برای برگزاری روز سینماهای خانه هنر اروپا با همکاری گروه هنروتجربه، به تهران سفر کرده است، با حضور در دفتر جشنواره‌ها و همکاری‏‌های بین‏ الملل با روح ‏الله حسینی، مدیر کل این دفتر دیدار و گفت‌وگو کرد.

کریستین بروئر ضمن ارائه گزارشی در خصوص وضعیت سینمای هنروتجربه در آلمان از گستره و اهمیت این نوع سینما در آلمان صحبت کرد: «در آلمان فیلم‌های هنروتجربه لزوما از فیلم‌‏های تجاری مجزا نیستند و بسیاری از فیلم‌هایی که در سینماهای هنروتجربه موفقیت کسب می ‏کنند در حوره تجاری و فروش نیز با استقبال خوبی مواجه می‏‌شوند».

او افزود: «سفر من به ایران، موجب شناخت بهتر و عمیق‌ترم از فرهنگ این کشور کهن و ظرفیت‏‌های سینمای ایران شد و هرچند کوتاه است و برای اولین بار به ایران سفر می‏ کنم ولی بسیار هیجان ‏زده هستم و به این کشور علاقه‌مند شده‏‌ام».

کریستین بروئر هم‌چنین به اهمیت این‌گونه رفت و آمدها در توسعه روابط سینمایی فی‌مابین تاکید و اظهار امیدواری کرد که در آینده نزدیک دو طرف در زمینه تولید، اکران و توزیع فیلم به افق‌های روشن‌تری برای همکاری مشترک سینمایی دست یابند.

روح الله حسینی نیز در این دیدار ضمن تبیین دورنمایی از سینمای ایران و برنامه‏‌های سازمان سینمایی و نیز اهمیت سینمای هنروتجربه در سپهر سینمای ایران و اشتراکات سینمای هنری ایران و اروپا، بر لزوم همکاری‏‌های بیشتر به‌ویژه در حوزه تولید مشترک اشاره کرد و گفت: «هر چند فیلم‌های هنری ایرانی در جشنواره‌های سینمایی آلمان علاقه‌‏مندان زیادی دارد، اما سینمای ایران تلاش می‏‌کند با توسعه همکاری‏‌ها سهم بیشتری از بازار صنایع تصویری این کشور کسب کند و هم‌چون فیلم «جدایی نادر از سیمین» که مخاطب گسترده‌‌ای داشته، آثار دیگر سینمای ایران نیز مسیری به سوی مخاطبان بیشتر در این کشور پیدا کنند».

به گزارش سایت هنروتجربه،روز سینماهای خانه هنر اروپا امروز(یکشنبه ۲۱ مهر) با همکاری موسسه هنروتجربه سینمای ایرانیان و سفارت آلمان برگزار می‌شود.کریستین بروئر مدیرعامل کنفدراسیون بین‌المللی سینمای هنری میهمان ویژه این برنامه است.