هنروتجربه: کیث فالتن و لوییز پپه در سال ۲۰۰۲ با مستند «گم‌شده در لا مانچا» / Lost in La Mancha به تلاش بی‌نتیجه‌تری گیلیام برای اقتباس از داستان دن کیشوت پرداختند.

سال‌ها به نظر می‌رسید این پروژه گیلیام هرگز به نتیجه نخواهد رسید تا این‌که به‌واسطه هم‌زمانی چند رویداد و بازیگران اصلی محبوبی که به پروژه وارد شدند، سرانجام «مردی که دن کیشوت را کشت» (۲۰۱۸) ساخته و اکران شد. خب، در این شرایط آیا راهی بهتر از ساخت مستند دیگری برای تجلیل از جست‌وجوی دودهه‌ای گیلیام وجود دارد؟

«او خواب غول‌ها را می‌بیند» / He Dreams of Giants مستند جدیدی است که این زوج مستندساز ساخته‌اند و اولین نمایش جهانی‌اش در جشنواره مستند نیویورک سیتی DOC NYC در روز دهم نوامبر (نوزده آبان) خواهد بود. وقتی سال گذشته برای اولین بار خبر ساخت چنین فیلمی منتشر شد، فالتن و پپه گفتند که در این مستند کم‌تر بر جزییات تولید تمرکز می‌کنند و بیش‌تر به وضعیت احساسی گیلیام در مقام کارگردان توجه خواهند کرد: «از ابتدا فکر می‌کردیم که این فیلمی درباره پیکار درونی در ذهن یک هنرمند است. واقعا برای چنین هنرمندی رسیدن به پایان تولید یک پروژه دلی و دیرینه به چه می‌ماند؟»

  • پلی‌لیست