هنروتجربه ترجمه مریم شاه‌پوری: خیلی‌ها بر این باورند که داریو آرجنتو یکی از بهترین فیلم‌سازان ژانر وحشت است؛ کارگردانی که با فیلم‌هایی چون «قرمز تیره» (۱۹۷۵)، «سوسپیریا» (۱۹۷۷) و «ظلمت» (۱۹۸۲) تحولی در زیرژانر جالو به وجود آورد.

در سالیان اخیر خبری از آرجنتو نبود ولی حالا گزارشی منتشر شده است که از بازگشت این فیلم‌ساز به پشت دوربین یک سریال تلویزیونی با عنوان «لانجاینِس» / «لانینوس» / Longinus خبر می‌دهد. به گزارش «ورایتی»، این مجموعه ترسناک تریلر که با هدف بازار بین‌المللی تولید می‌شود، میان کوه‌های آلپ و بین گرنوبل فرانسه و سی‌ینای ایتالیا روی می‌دهد؛ و البته که تلفیق واقعیت است با رویدادهای فراطبیعی (هنوز اطلاعاتی بیش از این‌ها منتشر نشده است).

اگر با داستان‌های انجیل آشنا باشید، لانینوس نام همان فرمانده رومی است که با یک نیزه پهلوی مسیح مصلوب را می‌درد. البته ارتباط سریال با این داستان انجیلی مشخص نیست و شاید فقط عنوانی استعاری باشد. به هر حال، این نخستین پروژه آرجنتو پس از «دراکولا سه‌بعدی» (۲۰۱۲) است که با نقدهای اغلب منفی منتقدان روبه‌رو شد. ناگفته نماند که این فیلم‌ساز ایتالیایی در طول سال‌های فعالیتش، سریال‌های دیگری را هم کار کرده است که آخرین‌شان «اساتید وحشت» (۲۰۰۵-۲۰۰۷) است.

«لانجاینس» هنوز در اولین مراحل شکل‌گیری قرار دارد و فعلاً هیچ شبکه یا پایگاه عرضه آنلاین و پخش مجازی به عنوان حامی آن اعلام نشده است.

  • پلی‌لیست