سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹
FA EN
«گسل» بهترین فیلم کوتاه جشنواره لندن شد

«گسل» بهترین فیلم کوتاه جشنواره لندن شد

هنروتجربه:فیلم کوتاه «گسل» به کارگردانی سهیل امیر شریفی بهترین فیلم کوتاه جشنواره فیلم لندن شد.

جشنواره بین‌المللی فیلم لندن شامگاه شنبه (۲۰ مهر)  برندگان بخش‌های مختلف را معرفی کرد.فیلم «گسل» ساخته سهیل امیرشریفی در این جشنواره موفق به کسب جایزه بهترین فیلم کوتاه شد.این فیلم روایت‌گر داستان دختری به نام نهال است که در راه مدرسه کاری کرده که باعث بروز مشکلاتی برای خودش و دیگران شده است. نهال تصمیم می‌گیرد با یک صحنه‌سازی در مدرسه خطای صبحش را بپوشاند و…

جکی دیویز تهیه‌کننده بریتانیایی و رئیس داوران بخش مسابقه فیلم کوتاه این دوره جشنواره لندن درباره انتخاب «گسل» توضیح داد: «این فیلمی است که ما داوران بخش فیلم کوتاه، مدت‌ها پس از دیدن آن هم‌چنان تلاش می‌کردیم آن را رمزگشایی کنیم و بسیار درباره آن بحث کردیم؛ به خاطر لایه‌‌های پیچیده داستان، نقش‌آفرینی‌هایی که به زیبایی کنترل‌شده هستند و نگاهی سازش‌ناپذیر و استثنایی که تماشاگر را وا‌می‌دارد تا قطعات رویدادهای دیده‌نشده را که دلیل اعمال شخصیت‌های فیلم است، کنار هم بگذارد. این فیلم ظریف و نامعمول – به‌طور رسمی و سیاسی –  کاری فراتر از حد معمول انجام می‌دهد، آن هم در حالی که تمام جنبه‌های ویرانگر خود را پنهان نگه می‌دارد. همه ما شدیداً این حس را داشتیم که فیلم را بارها و بارها ببینیم.»

فیلم «مونوس» که تریلری درباره کودکان سرباز ساخته الحاندرو لاندس است و قبلا در جشنواره ساندنس به نمایش درآمده بود جایزه فیلم برتر را دریافت کرد. این فیلم نامزد کشور کلمبیا در بخش رقابت بین‌المللی جوایز اسکار است..

از دیگر برندگان جشنواره فیلم لندن می‌توان به فیلم «آتلانتیکس» ساخته ماتی دیوپ اشاره کرد که جایزه اول بخش رقابتی نخستین فیلم جشنواره لندن به آن تعلق گرفت. در بخش مستند، فیلم «شورش سفید» موفق به کسب جایزه اصلی شد.

جشنواره فیلم لندن با پیش‌نمایش جدیدترین پروژه مارتین اسکورسیزی یعنی «مرد ایرلندی» به کار خود پایان می‌دهد.

برچسب‌ها:

*

code