هنروتجربه:مدیر شرکت پخش «خانه فیلم» بیان کرد «مسخره باز» با گونه‌ای متفاوت از سینما، در جذب مخاطب موفق عمل کرده است.

سعید خانی مدیر شرکت پخش «خانه فیلم» در گفتگو با خبرگزاری مهر با اشاره به اکران فیلم سینمایی «مسخره باز» به کارگردانی همایون غنی‌زاده گفت:« این فیلم سینمایی طی روزهای نخست اکران عمومی، توانسته است فروش قابل توجهی داشته باشد و در گیشه به فروشی بالغ‌بر ۶۰۰ میلیون تومان دست پیدا کند».

او با اشاره به این‌که رقم اعلام شده در شرایطی که سینما در وضعیت مناسبی قرار ندارد، یک اتفاق خوب است، توضیح داد:« این امر نشان می‌دهد که سینمای ایران به غیر از سینمای کمدی و یا اجتماعی به گونه‌های متنوع دیگری هم نیاز دارد که نمونه آن می‌تواند فیلم «مسخره باز» باشد».

این تهیه‌کننده سینما بیان کرد: «مخاطبی که پیش از این نسبت به تکراری بودن گونه‌های مختلف سینمایی اعتراض داشت، از این سینمای جدید استقبال کرده است. البته در ابتدا فکر می‌کردیم که این فیلم نتواند فروش خوبی داشته باشد اما در گیشه به نتیجه متفاوتی دست پیدا کردیم».

او تاکید کرد: «سیاست پخش ما این بود که «مسخره‌باز» به صورت محدود اکران شود، برهمین اساس برای این فیلم ۱۸ سینما در تهران و ۱۰ سینما نیز در شهرستان‌ها در نظر گرفته شده است.البته تاکید می‌کنم که «مسخره باز» در هفته اول اکران در زیرگروه نمایش داده می‌شود و از هفته آینده در گروه سینمایی «آستارا» به نمایش خود ادامه می دهد».

خانی در پایان گفت: «قطعا حضور بازیگران در فروش فیلم بی‌تاثیر نبوده است، اما تازگی و تفاوت این فیلم بیش از هرچیز برای مخاطب جذاب بوده است. البته تلویزیون نیز از این فیلم حمایت ویژه‌ای کرده و تبلیغات مناسبی در اختیار ما گذاشته است».