هنروتجربهترجمه مریم شاه‌پوری: دیوید کراننبرگ بیش از پنج سال است که فیلمی را کارگردانی نکرده‌ است و احتمالا «نقشه‌های ستارگان» (۲۰۱۴) هم بهترین فیلم برای پایان کارش نبود.

خبر خوب این‌که کراننبرگ هم قصد بازگشت دارد و مثل اغلب فیلم‌سازان برجسته در سال‌های اخیر، این اتفاق با کارگردانی یک مجموعه تلویزیونی با عنوان «تلف‌شده» / Consumed برای نتفلیکس روی می‌دهد. او در جریان حضورش در رویداد Festival du Nouveau Cinema در مونترال اشاره کرد که این روزها درگیر پیش‌تولید این پروژه است که بر اساس رمان خودش ساخته می‌شود.

رمان «تلف‌شده» اولین کتاب کراننبرگ است که داستان دو ژورنالیست را روایت می‌کند. آن‌ها عازم سفری دور دنیا می‌شوند تا بفهمند ماجرای مرگ اسرارآمیز یک فیلسوف فرانسوی از چه قرار است. همان طور که اشاره شد جای تعجبی ندارد که کارگردان مؤلف آثاری چون «مگس»، «تصادف»، «قول‌های شرقی» و «تاریخچه خشونت» می‌خواهد کار تلویزیونی کند، به‌خصوص با در نظر گرفتن اظهار نظرهای اخیرش در این باره: «بحث‌های زیادی پیرامون نتفلیکس و سریال‌های آن به‌پا شد و من هم گفتم که آینده سینما همین است. ساختن یک سریال کوتاه واقعاً ایده جذابی است و دوست دارم چنین تجربه‌ای کنم… البته زمان و تعهد بسیاری می‌طلبد که مثلاً هشت ساعت فیلم بسازی ولی به هر حال یک سریال کوتاه بیش‌تر ایده‌ای رمانی است تا سینمایی.»

هنوز جزییاتی درباره زمان احتمالی شروع تولید و فیلم‌برداری یا تاریخ نمایش این سریال کوتاه اعلام نشده است.

  • پلی‌لیست