هنروتجربه:«روزی روزگاری در هالیوود» به کارگردانی کوئنتین تارانتینو به نظر نمی‌‎رسد فرصت اکران در چین را پیدا کند.

«روزی روزگاری در هالیوود» قرار بود اولین فیلم کوئنتین تارانتینو باشد که در سینماهای چین روی پرده می‌رود.اما این اتفاق دیگر روی نمی‌دهد. در حالی که دلیل رسمی اعلام نشده است، این یک تغییر برنامه تکان‌دهنده است چون دولت چین پیش از این با نمایش فیلم موافقت کرده بود. در گزارش «هالیوود ریپورتر» آمده است که شانن لی دختر بروس لی، با اداره فیلم ملی تماس گرفته و از آن‌ها خواسته است که این نمایش به دلیل تصویر ارائه‌شده از بروس لی در فیلم لغو شود.

شانن لی مدت‌هاست که منتقد فیلم است و حتی بگومگوی رسانه‌ای هم میان او و تارانتینو شکل گرفت. به هر حال در گزارش آمده است که شانن لی از اداره فیلم ملی چین خواسته که درخواست تدوین دوباره فیلم را از سازندگانش بکند تا تصویر بروس لی مخدوش نشود؛ اتفاقی که وقوع آن بعید به نظر می‌رسد.

فروش «روزی روزگاری در هالیوود» شصت میلیون دلار پایین‌تر از پرفروش‌ترین فیلم تارانتینو یعنی «جنگوی زنجیرگسسته» (۲۰۱۲) است؛‌ و به شکل طبیعی اکران در سینماهای چین نه‌فقط می‌توانست این وضعیت را بهبود ببخشد بلکه به رکوردشکنی هم بدل شود. به هر حال به نظر نمی‌رسد که جدیدترین اثر تارانتینو طبق برنامه قبلی از ۲۵ اکتبر (سوم آبان) روی پرده سینماهای چین برود و باید منتظر اخبار تکمیلی احتمالی ماند.

  • پلی‌لیست