هنروتجربه: علیرضا رئیسیان «صدای آهسته» را فیلمی غیر منتظره توصیف می‎کند و معتقد است این فیلم‌ها سرمایه‌های جدی سینمای ایران هستند و این نسل نگهبان سینمای اصلی ایران هستند.

فیلم «صدای آهسته» به کارگردانی افشین هاشمی این روزها در سینماهای گروه هنروتجربه در حال نمایش است.علیرضا رئیسیان که فیلم «مردی بدون سایه» را بر پرده سینماها دارد،درباره «صدای آهسته » می‎گوید:«فیلمی را دیدم که واقعا برایم غیرمنتظره بود. اسم آن «صدای آهسته» بود ولی درون این اسم یک فریاد بلند با پژواک بزرگ هست که حیرت‌آور بود.اصلا توقع چنین فیلمی را نداشتم و حیرت کردم به این دلیل که فیلم راجع به موضوعی است که هم از اول فیلم می‌شود آن را حدس زد هم تا آخر فیلم نمی‌شود حدس زد که واقعا هست یا نه»؟

او در ادامه عنوان می‎‌کند:«این فیلم یک فیلم داستانیِ سر راستِ متعارف نیست. به تعبیر من این فیلم مثل یک فرش ایرانی اصیل است که هم کلیت جذابی دارد و هم اجزای آن پر از راز و رمز است و هم رنگِ این فرش که تصاویر و پلان‌ها باشند.از سویی دیگر با این‌که موضوعِ قدیمیِ جذابی دارد اما خیلی ساختارش امروزی‌ است؛ نه فیلمی زیرزمینی است و نه فیلم مرسومِ گیشه و استاندارد سینما و همین حیرت آورش می‌کند. فیلم پر است  از جزئیات واقعا زیبا. مثلا نامه‌هایی که نامه‌رسان می‌آورد و در آخر می‌بینیم خود آن کسی که نامه‌ها را تحویل نمی‌گرفت،در حال فرستادن  نامه‌ دیگری برای خودش است. فیلم از این ریزه‌کاری‌ها خیلی دارد. خصوصا یک نمای فوق‌العاده موجز، سینمایی و حیرت‌آور که تمام بار فیلم به لحاظ مفهومی در همین یک پلانی است که در اخر فیلم  آیینه‌ای را دست کاراکتر اصلی می‎بینیم».

این کارگردان در پایان صحبت‌هایش تاکید می‎‌کند:«این فیلم‌ها سرمایه‌های جدی سینمای ایران هستند. به نظر من این نسل نگهبان سینمای اصلی ایران هستند، هم در سطح جهانی و هم در داخل، نه دسته‌ای که با هیاهو و غوغا و پول زیاد و اجراهای نسبتا خوب چیزهایی را می‌گویند که اصالت ندارد.این فیلم اصالت‌دار است و به خاطر همین باید به سازندگانش تبریک گفت».