هنروتجربه:انیمیشن‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان که شامل شش اثر است، روز چهارشنبه اول آبان در باشگاه فیلم هنروتجربه روی پرده می‌رود.

بخش دوم منتخبی از انیمیشن‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از سوی باشگاه فیلم هنروتجربه نمایش داده می‌شود.در دومین بخش نمایش انیمیشن‌های منتخب کانون پرورش، فیلم‌های «روزی کلاغی» و «کشاورز و ربات» به کارگردانی عبداله علیمراد، «بارون میاد جرجر» به کارگردانی مهین جواهریان، «صفر» اثر نازنین سبحان سربندی ،«روباهی که به دنبال صدا رفت» به کارگردانی فاطمه گوردزی و «قصه های یک خطی» ۱و۲ روز چهارشنبه، اول آبان ساعت ۲۱ در سالن شماره ۳ پردیس سینمایی چارسو نمایش داده می‌شود. همچنین این برنامه در همین روز ساعت ۱۹ در پردیس سیتی سنتر اصفهان و ساعت ۲۰ در هنرشهر افتاب شیراز برگزار می‌شود. ورود برای عموم آزاد و رایگان است.

انیمیشن «روزی کلاغی» ‏۲۰‏ دقیقه زمان دارد که در سال ‏ ۱۳۸۴‏ به کارگردانی عبداله علیمراد و نویسندگی ابراهیم فروزش ساخته شد. در خلاصه داستان این اثر آمده است:«کلاغ طمعکار عاشق گردو و پنیر و صابون، علاقه ‏زیادی هم به اشیاء براق مانند کلید و دگمه و ‏سکه و جواهرات دارد که این علاقمندی مشکلاتی را ‏برای آدم‌ها بوجود می‌آورد؛ تا این که کار به ‏جایی می‌رسد که این کلاغ جواهر گرانبهای کلاه ‏حاکم را می‌رباید…».‏

همچنین دیگر اثری که از عبداله علیمراد در این برنامه نمایش داده می شود، انیمیشن ۲۱ دقیقه‌ای «کشاورز و ربات» به نویسندگی ابراهیم فروزش است. این فیلم درباره یک سفینه فضایی در برخورد با زمین است که در دل مزرعه‌ای به زمین می‌افتد، رباتی از آن خارج و با کشاورزی آشنا می‌شود و …».

«بارون میاد جرجر» را مهین جواهریان بر اساس داستانی قدیمی با شیوه تلفیق نقاشی با پاستل روی کاغذ و رایانه‌ای و با زمان ۸ دقیقه ساخته است. این فیلم مضمونی انتزاعی، شعرگونه و آهنگین را با روایتی ساده از آداب و سنن فرهنگ ایرانی به ویژه مراسم عروسی در قالب فرهنگ فولکلوریک به نمایش گذاشته است.

«صفر» به کارگردانی نازنین سبحان سربندی نیز از مضمونی آموزشی و انتقادی برخوردار است و شخصیت اصلی داستان کودکی است که در مدرسه همواره نمره‌ صفر می‌گیرد. کودک برای مخفی کردن نمرات خود از دیگران، شب و روز با کابوس‌هایی آزاردهنده روبرو می‌شود. او در نهایت با بریدن صفرهای خود از روی کاغذ و قرار دادن آن‌ها در کنار هم به فرم جدیدی شبیه زنجیر می‌رسد و از این زنجیرها بادبادکی می‌سازد و آن را به هوا پرواز می‌دهد.

انیمیشن «روباهی که به دنبال صدا رفت» به کارگردانی فاطمه گوردزی هم در سال ۱۳۹۰ ساخته شده و درباره روباه بی‌صدایی است که به جنگلی رسید که همه حیوانات صدای خودشان را داشتند. روباه شروع به یافتن منبع همه این صداها کرد و موسیقی را نیز یافت.