هنروتجربه:کارگردان «زغال» با بیان اینکه قرار است این فیلم در فرانسه اکران شود، از استقبال تماشاگران در نمایش‌های تبریز و اردبیل این فیلم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فیلم، اسماعیل منصف کارگردان فیلم «زغال» که محصول مشترک ایران و فرانسه است و این روزها در گروه هنروتجربه در حال اکران است، گفت:«فیلم «زغال» به تهیه‌کنندگی اتیین دوریکو، نادر تکمیل همایون و نسیم محمودی که محصول مشترک ایران و فرانسه است به زودی در فرانسه اکران می‌شود.

این کارگردان بیان کرد:«حدود پنج سال پیش یک تهیه‌کننده فرانسوی به اسم اتیین دوریکو با من تماس گرفت و گفت فیلم‌های کوتاه من را دیده است و از من خواست با هم همکاری کنیم و یک فیلم سینمایی بلند بسازیم».

کارگردان فیلم کوتاه «آغلا» افزود:«من طرح فیلم «زغال» را دادم و در نهایت پروژه این کار شکل گرفت. این را هم باید بگویم که من سه فیلم کوتاه در همین فضا از سال‌های ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۴ کار کردم ولی «زغال» برایم قابل اهمیت بود زیرا می‌خواستم در این فیلم پروسه تحقیرشدن انسان‌ها را نشان دهم زیرا تحقیر در نهایت انسان را وادار به انتقام می‌کند».

منصف اظهار کرد:«دلیل اینکه زبان این فیلم را ترکی انتخاب کردم این بود که فیلم درباره ترک‌ها و فرهنگ آنها بود و لزومی نمی‌دیدم فیلم را با حال و هوای ترکی ولی به زبان فارسی بسازم».

کارگردان فیلم کوتاه «زیر پرچم» تاکید کرد:«استقبال مخاطبان در تبریز و اردبیل خیلی خوب بوده است و بیشترین بیننده را در تبریز داشتیم».

او در پایان گفت:«تهران شهر بزرگی است و فکر می‌کنم این فیلم مانند فیلم‌های دیگر زمان می‌برد تا دیده و مطرح شود».

برچسب‌ها: