هنروتجربه:بیست و هفتمین شماره ماهنامه هنروتجربه ویژه آبان ۹۸ با عکس روی جلد رخشان بنی‌اعتماد و اسماعیل منصف منتشر شد.

بیست و هفتمین شماره ماهنامه سینمای هنروتجربه با تیتر «سینمای ایران به هوای تازه نیاز دارد» و عکسی از رخشان بنی‌اعتماد و اسماعیل منصف برای آبان ماه ۹۸ منتشر شد.

در ابتدای این مجله در بخش «گزارش ماه»، مطلبی با عنوان «هفته فرهنگی تهران و هفته سینمایی فنلاند در هنروتجربه» آورده شده است. در بخش «نگاه» نیز «سینمای دفاع مقدس در هنروتجربه»، «سلامت و پزشکی و سینمای هنروتجربه»، «اکران‌های هفته ملی کودک سینمایی برای کودکان و نوجوانان» منتشر شده است.

در بخش «کاور استوری» مطلبی با عنوان «سینمای ایران به هوای تازه نیاز دارد» منتشر شده است.

در ادامه مستند «زنانی با گوشواره‌های باروتی» با نقدهایی از عباس اقلامی، آزاده کفاشی و گفت‌وگوی ایلیا محمدی‌نیا با رضا فرهمند، مستند «لالایی جنگ» با نقدهایی از سوی ساسان گلفر و گفت‌وگوی علی‌اصغر کشانی با جبیب باوی‌ساجد و مستند «زیر صفر مرزی» با نقدهایی از علیرضا نراقی، شادی حاجی‌مشهدی و گفت‌وگوی سیدرضا صائمی با مهدی افشارنیک آمده است.

پس از آن فیلم «در سکوت» با نقدهایی از عزیرالله حاجی مشهدی، حمیدرضا گرشاسبی، شهرام اشرف‌ابیانه،سحر عصرآزاد منوچهر دین‌پرست و ایلیا محمدی‌نیا مورد بررسی قرار گرفته است.

در بخش «مونولوگ» نیز «تمام چیزهایی که جایشان خالی است» با نقدهایی از حمیدرضا گرشاسبی، محمد تقی‌زاده و رویا فتح الله‌زاده، «کتاب آشپزی» با نقدی از ندا قوسی، «زنده باد مرگ» با نقدی از فریبا اشویی، «سورنجان» با نقدی از محمد تقی‌زاده، «زغال» با نقدی از الناز راسخ، «گندم» با نقدی از مازیار فکری‌ارشاد، «مهین» با نقدی از رضا صائمی، «۸۸ دقیقه کوتاه» با نقدی از محسن جعفری‌راد، «روسی» با نقدهایی از عزیزالله حاجی‌مشهدی، شادی حاجی‌مشهدی، محمدرضا مقدسیان، حسین آریانی و هومن منتظری، «شکستن همزمان بیست استخوان» با نقدهایی از سحر عصرآزاد، سپیده ابرآویز و منوچهر دین‎پرست، «ماجرای نیمروز؛ رد خون» با نقدی از محمدرضا مقدسیان، «چاقی» با نقدی از یاسمن خلیلی‎فرد، «سال دوم دانشکده من» با نقدی از محمدرضا مقدسیان، «مسخره‎باز» با نقدی از ایلیا محمدی‎نیا، «شمشیر باز» با نقدی از یاسمن خلیلی‎فرد و «من یک قاتل حرفه‎ای استخدام کردم» با نقدی از محمد تقی‎زاده مورد تحلیل قرار گرفته‎اند.

در بخش «روایت» مروری اجمالی بر مرکز اسلامی آموزش فیلم‎سازی (مدرسه باغ فردوس) و در بخش «دیگران» هم نگاهی به فیلم‌های «آنا» ساخته لوک بسون و پاریس در فیلم‌های ژان پیر ملویل شده است.

در بخش «کالت» به فیلم‌های «ساز دهنی» امیر نادری و «چهار صد ضربه» فرانسوا تروفو نگاه شده و در بخش «تورق» هم کتاب «این فیلم‌ساز نقاش عروسک‌ساز مستندساز افسانه‌پرداز شعبده‌باز:سینمای سرگئی پاراجانف» معرفی شده است.

بیست و هفتمین شماره ماهنامه سینمای هنروتجربه در دکه‌های مطبوعاتی در دسترس علاقه‌مندان است.