هنر و تجربه: انگ لی پیش از اکران فیلم جدیدش هم می‌دانست که در زمینه گسترش مرزهای فناوری‌های در سینما ریسک بزرگی کرده است.

لی که با «جمینی من» کوشیده است استفاده از بازیگران رایانه‌ای و فناوری‌های سه‌بعدی و فیلم‌برداری های‌فریم ریت را در سینما گامی به جلو ببرد، حتی در بدترین کابوس‌هایش تصور نمی‌کرد که فیلمش در گیشه با چنین شکستی روبه‌رو شود. به گزارش «هالیوود ریپورتر» این فیلم اکشن با بازی ویل اسمیت در دو نقش اصلی، احتمالاً با شکستی ۷۵ میلیون دلاری مواجه می‌شود.

«جمینی من» پس از دو هفته نمایش عمومی، در ایالات متحده فقط ۳۷ میلیون دلار و در سایر نقاط جهان هم در کل ۱۲۰ میلیون فروخته است. این در حالی است که بودجه تولید فیلم حدود ۱۴۰ میلیون و هزینه تبلیغات تا صد میلیون دلار گزارش شده. در این شرایط کمپانی پارامونت انتظار داشت اکران فیلم در سینماهای چین راه‌گشا شود که این امید هم با فروشی ۲۱ میلیون دلاری از بین رفت.

امسال فیلم‌های دیگری هم بودند که انتظار می‌رفت گیشه خوبی داشته باشند مانند «دارک فینیکس»، «افراد سیاه‌پوش: بین‌الملل» و «کجا رفتی، برنادت» ولی در زمان اکران مورد توجه تماشاگران قرار نگرفتند.

  • پلی‌لیست