هنروتجربه: حق طبیعی هر کسی است که نظرش را بیان کند، به‌خصوص اگر مارتین اسکورسیزی باشد که یکی از بزرگ‌ترین فیلم‌سازان سینما است.

اظهار نظر اسکورسیزی درباره فیلم‌های مارول و این‌که سینما نیستند، بازتاب گسترده‌ای داشت و سینماگران مختلفی از او حمایت یا با او مخالفت کردند. پس عجیب نیست که او گفت‌وگوی تازه‌ای انجام بدهد و نظرهای خود را «شفاف‌سازی» کند! او به «انترتینمنت ویکلی» گفته است: «می‌دانیم که استودیوها با تمام قوا به فکر پول‌سازی هستند اما فکر می‌کنم این موضوع خیلی یک‌طرفه شده و ظرفیت بسیار اندکی برای فیلم‌های مستقل باقی مانده است. این جوری آدم‌ها به حاشیه رانده می‌شوند و در واقع، هنر به حاشیه رانده می‌شود.»

اسکورسیزی می‌افزاید: «فیلم‌های استودیویی عظیم و آن‌هایی که بر اساس کتاب‌های مصور تولید می‌شوند، فیلم‌هایی مشابه پارک‌های تفریحی با مضمون سینما هستند که همگی در تمام سطوح خوش‌ساخت‌اند؛ این یک قالب سینمایی متفاوت است یا به‌کل، یک قالب هنری تازه. ما امیدواریم که سینماهایی برای نمایش فیلم‌هایی جز این‌ها وجود داشته باشند. برای همین است که فیلم‌سازان این فرصت و شانس را در پخش مجازی و کمپانی‌هایی چون نتفلیکس یافته‌اند… فیلم‌سازان خارجی خوبی وارد این کشور می‌شوند اما فقط می‌توانند فیلم‌های فرنچایزی بسازند و گزینه دیگری ندارند…»

«مرد ایرلندی» ساخته جدید اسکورسیزی از اول نوامبر (دهم آبان) در سینماها به نمایش درمی‌آید و از ۲۷ نوامبر (ششم آذر) در نتفلیکس عرضه می‌شود.

  • پلی‌لیست