هنروتجربه ترجمه مریم شاه‌پوری:کارگردان فیلم علمی‌خیالی تحسین‌شده «زیر پوست» (۲۰۱۳) با درامی هولوکاستی دوباره ساخت یک فیلم بلند را تجربه می‌کند.

«زیر پوست» که با بودجه‌ای هشت میلیون پوندی تولید شد، اولین نمایش جهانی‌اش را در جشنواره تلیوراید پشت سر گذاشت و منتقدان مختلفی از آن به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های سال تولیدش یاد کردند. اثر جدید جاناتان گلیزر (همان طور که سال گذشته خبرش منتشر شد) درامی خواهد بود که در اردوگاه آشویتس جریان دارد. فیلم در لهستان جلوی دوربین می‌رود و فیلم‌نامه اقتباس آزادی است از رمان نویسنده انگلیسی مارتین امیس با عنوان «The Zone of Interest».

داستان درباره یک افسر نازی است که به زنی دل می‌بندد و ماجراها از زاویه دید هر دو و یک سوندرکوماندوی یهودی روایت می‌شود. اگر «زیر پوست» را دیده باشید به‌خوبی می‌دانید که اقتباس آزاد به چه معناست و آثار گلیزر چقدر و چطور با منابع اقتباس‌شان تفاوت دارند. این چهارمین فیلم بلند جاناتان گلیزر خواهد بود که دوتای اول، «جانور جنسی» و «تولد» نام دارند.

گلیزر اشاره کرده بود که این فیلم هنوز بی‌عنوان، خیلی با آثاری چون «فهرست شیندلر» و «پسر شائول» تفاوت خواهد داشت. کمپانی مستقل A24 که پخش‌کننده «زیر پوست» هم بود و در گیشه ضرر کرد (با فروشی بیش از دو میلیون دلار)، دوباره پخش این فیلم گلیزر را بر عهده گرفته است. ترکیب بازیگران همچنان مشخص نیست ولی فیلم‌برداری از ابتدای ۲۰۲۰ آغاز می‌شود.

  • ایندی‌وایر