هنروتجربه:برندگان یازدهمین دوره جوایز سالانه هیات‌رئیسه آکادمی علوم و هنرهای سینمایی تقدیر شدند.

در این مراسم دیوید لینچ کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس آمریکایی، لینا ورتمولر کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس ایتالیایی و وس استودی بازیگر آمریکایی- چروکی جایزه اسکار افتخاری دریافت کردند و جایزه انسان‌دوستانه جین هرشولت به جینا دیویس بازیگر آمریکایی تعلق گرفت.

جایزه لینچ توسط  ایزابلا روسلینی، کایل مک‌لاکلان و لورا درن ستاره‌های فیلم«مخمل آبی» و تعداد دیگری از آثاراین کارگردان به او اهدا شد. لینچ پس از دریافت جایزه کوتاه خیلی کوتاه گفت:«: از آکادمی و همه کسانی که در این راه به من کمک کردند تشکر می‌کنم. تو (اسکار) صورت خیلی قشنگی داری، شب خوش»!

لینا ورتمولر ۹۱ ساله  اولین زنی است که در تاریخ جوایز آکادمی نامزد اسکار بهترین کارگردانی شده‌است.برای اهدای اسکار افتخاری این بخش،جین کمپیون کارگردان نیوزیلندی و سازنده فیلم “«پیانو» (۱۹۹۳) که بعد از ورتمولر دومین زن در تاریخ برگزاری جوایز اسکار بود که نامزد اسکار شد به همراه گرتا گرویگ کارگردان فیلم «لیدی برد»  درباره زنانی که نامزد اسکار بهترین کارگردانی شده‌اند، صحبت کردند و از تعداد اندک این زنان گفتند.

استودی ۷۱ ساله در بیش از ۳۰ فیلم از جمله «با گرگ‌ها می‌رقصد» (۱۹۹۰)، «آخرین نفر از موهیکان‌ها» (۱۹۹۲)، «جرونیمو: یک افسانه آمریکایی»(۱۹۹۳) و «دنیای تازه»(۲۰۰۵) بازی کرده است. او اولین بازیگر سرخ‌پوست است که اسکار دریافت می‌کند.

جینا دیویس ۶۳ ساله هم که  برای فیلم «توریست تصادفی» (۱۹۸۸) برنده اسکار بهترین بازیگر زن نقش مکمل شد و برای فیلم «تلما و لوییز» (۱۹۹۱) نامزد اسکار بهترین بازیگر زن،سی و نهمین دریافت‌کننده جایزه انسان‌دوستانه جین هرشولت را دریافت کرد.این جایزه برای تقدیر از خدمات چشمگیر در راه اهداف انسان‌دوستانه اهدا می‎شود.