هنروتجربه-سعید حضرتی: اعظم عرفانی فارغ التحصیل بازیگری از دانشکده هنر و معماری که سال‌ها در صحنه تئاتر، سریال، فیلم کوتاه، تله فیلم حضور مداوم داشته است و با «مهین» اولین تجربه مستند-داستانی خود را بر پرده سینما تجربه می‌کند.او این مستند را که این روزها در سینماهای گروه هنروتجربه در حال اکران است، شانسی برای حضور متفاوت خود در سینما می‌داند.
پیشنهاد بازی در فیلم مستند «مهین» چقدر برایتان چالش برانگیز بود؟
پیشنهاد بازی در نقش مهین قاتل سریالی آن هم تنها قاتل سریالی زن در ایران، برای هر بازیگری و صد البته برای من جذاب و در عین حال همراه با سختی‌های خاص خودش بود. حدود ۱۷،۱۸سالی می‌شود که در تئاتر فعال هستم و کار تصویری هم انجام داده‌ام و نقش‌های متفاوتی بازی کرده‌ام، نقش‌های مذهبی، مادر فداکار و شخصیت‌های روان پریش اما مهین سوژه‌ای متفاوت داشت و روزهای اول دائما فکر می‌کردم که چطور این نقش را بازی کنم. باید هم زمان وجه روان‌شناختی و منفی و مثبت بودن و خشونت بی‌رحمانه مهین را بازی می کردم. چالشی که از آن استقبال کردم و برایش زحمت کشیدم.
قبل از شروع فیلم برداری به سمت تحلیل شخصیت مهین داستان رفتید؟ و احتمالا چه پژوهش‌هایی برای نزدیک شدن به این شخصیت انجام دادید؟
یکی از ویژگی‌های  محمد حسین حیدری کارگردان «مهین» بازیگردانی خوب ایشان است. برعکس تمام کارهایی که قبل از «مهین» انجام داده ام همان روز هر سکانسی که قرار بود فیلم‌برداری شود را می‌خواندم و در لحظه تحلیل و بازی می‌کردم. حتی کارگردان از من خواست پیش از فیلم‌برداری راجع به مهین هیچ چیزی نخوانم و جست‌و‌جویی نکنم. اگر قرار بود از روزها قبل نقش را تحلیل و درونی کنم،به طور قطع به کیفیت خوب و مستند گونه و طبیعی‎ای که کار درآمده، نمی‌شد. کارگردان به من گفت تو تا به حال چنین تجاربی نداشتی، برای همین  می‌خواهم ببینم در لحظه فیلم‌برداری چه می‌کنی و همین مساله باعث شد وجه مستند گونه مهین حفظ شود.
با توجه با بازخوردهای مثبت بازی و مستند «مهین» آیا تمایل دارید در سینما فعالیت داشته باشید؟
 تاکنون با کارگردان‌های بزرگ تئاتر هم‌چون قطب الدین صادقی، حمید آذرنگ و…کار کرده‌ام و تحصیلاتم هم درذاین حوزه است و سال‌ها هم بابت آن زحمت کشیده‌ام اما در صحنه و تئاتر کارم کمتر دیده شده‌است. بنابراین امیدوارم شانس حضورم در سینما با مهین رقم بخورد و تجربه و آینده کاری متفاوت‌تری را تجربه کنم.