هنروتجربه:آیین دیدار مستندهای «اعتراض وارد نیست» و «بی‌سرزمین‌تر از باد» با حضور چهره‌های سینمایی و ورزشی در موزه سینما برگزار شد.

آیین دیدار مستندهای «اعتراض وارد نیست» به کارگردانی فرناز و محمدرضا جورابچیان و «بی‌سرزمین‌تر از باد» ساخته غلامرضا جعفری شامگاه یکشنبه دوازدهم آبان با حضور عوامل این فیلم‌ها و جمعی از چهره‌های فرهنگی و هنری هم‌چون رخشان بنی‌اعتماد، گلی امامی، بیوک میرزایی، آزاده موسوی، فرحناز شریفی، فرشته حسینی، آنا نعمتی، سیامک دل‎زنده، تعدادی از چهره‌های ورزشی مانند جهانبخش سوری مربی رشته تنیس، عبدالله آقایی و نمایندگانی از سفارت‌های لهستان،سوئد و آلمان در ایران به همراه جعفر صانعی مقدم مدیرعامل گروه سینمایی هنروتجربه و…برگزار شد.

پس از امضای پوستر و پیش از نمایش فیلم که به دلیل جمعیت زیاد، بسیاری ایستاده مراسم را دنبال می‌کردند، پانیذ موسوی اجرای برنامه را برعهده گرفت.

او که اهل افغانستان است و با لهجه مردم این کشور نیز صحبت می‌کرد، گفت:«امروز باعث افتخارم است که فرناز و محمدرضا جورابچیان من را پرسان کردند. خیلی خوشحالم امشب می‌خواهیم فیلم «اعتراض وارد نیست» و «بی‌سرزمین‌تر از باد» را ببینیم».

و در ادامه چنین خود را معرفی کرد:«من پانیذ موسوی هستم و دکترای جنسیت شناسی از لندن دارم. در حال حاضر در کابل زندگی می‌کنم و درس می‌دهم. پایان‌نامه دکترایم درباره تولید هنر تجسمی آقایان هنرمند در کابل از ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ بود. سعی کردم بفهمم چگونه هنرمندان در دوره جنگ هنر تولید می‌کنند و توانایی آقایان هنرمند چیست تا بتوانند آن را با خانم‌ها در فضای کابل برای تولید هنر مشترک بسازند. امشب هم شب هنرهای تجسمی با توجه به سینماست».

موسوی که صحبت‌هایش را به زبان انگلیسی نیز ترجمه می‌کرد، در بخش دیگری از این مراسم عنوان کرد:«امشب می‌خواهیم دو فیلم ببینیم. فیلم اول از محمدرضا و فرناز جورابچیان است که به فضای ورزشی نگاه می‌کنند و زندگی چند شخصیت را که در ورزش تنیس در تهران کار می‌کنند، نشان می‌دهند. فیلم دوم از غلامرضا جعفری درباره یک پدر و پسر است که در راه رفتن به سوئد چالش‌های‌شان را نمایش می‌دهد».

پس از آن فرناز جورابچیان، یکی از کارگردان‌های «اعتراض وارد نیست» از حضار برای شرکت در این برنامه تشکر و از نبود جای کافی برای تمام آن‌ها عذرخواهی کرد.

محمدرضا جورابچیان، دیگر کارگردان این مستند نیز افزود:«این شب استثنایی را فراموش نخواهم کرد و ممنون که حضور دارید. ممنون از بهمن کیارستمی و آرش اسحاقی که اینجا نیستند و ممنون از دیگر عواملی که اینجا هستند».

غلامرضا جعفری، کارگردان «بی‌سرزمین‌تر از باد» هم در پایان مراسم عنوان کرد:«شب بسیار خوبی برایم است چون سالن پر شده و ممنون که آمدید».