هنروتجربه: کارگاه بیان و زبان در سینما با حضور ژان کلود کریر کارگردان و فیلم‌نامه نویس فرانسوی برنده جایزه اسکار در موزه سینما برگزار می‌شود.
به گزارش  روابط عمومی موزه سینما، روز شنبه ۱۸ آبان ماه از ساعت ۱۸ تا ۲۰ کارگاه آموزشی ژان کلود کریر در سالن فردوس موزه سینما برپا می‌شود.
ژان کلود کریر در سینما بیشتر به عنوان یک نویسنده ماهر در حوزه فیلم‌نامه های اقتباسی شناخته شده و  فیلم‌های مهمی در تاریخ سینما حاصل نوشته‌های اوست. او کارش را در سینما با لوئیس بونوئل (فیلم‌ساز اسپانیایی)  آغاز و در فیلم‌هایی همچون «خاطرات یک کلفت» (۱۹۶۴)، «بل دو ژور» (۱۹۶۷)، «راه شیری» (۱۹۶۹)، «جذابیت پنهان بورژوازی» (۱۹۷۲)، «شبح آزادی» (۱۹۷۴) و «میل مبهم هوس» (۱۹۷۷) با بونوئل همکاری داشته است.
ژان کلود کریرهمچنین با کارگردانانی همچون فولکرشلوندورف، وین ونگ، هکتور بابنکو، پیتر بروک، ژان پل راپنو، میلوش فورمن، فیلیپ کافمن، آندری وایدا، پاتریس شرو، ژان لوک گدار، فیلیپ دو بروکا، برتراند تاورنیه، ژاک دری و ناگیسا اوشیما همکاری کرده است.
شرکت در این کارگاه برای عموم آزاد و رایگان است اما سینماگران، اهالی رسانه (حوزه سینما)، منتقدان و دانشجویان رشته سینما و نمایش برای حضور در اولویت هستند.
برچسب‌ها: