هنروتجربه:آثار مسعود امینی‌تیرانی و کریم لک‌زاده در سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران مرور می‌شود.

به گزارش ستاد خبری سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، بخش «مرور آثار» به منظور ایجاد فضایی برای تبادل تجربیات فیلمسازان در جشنواره فیلم کوتاه تهران برگزار می‌شود. امسال در این بخش منتخبی از آثار امینی‌تیرانی و لک‌زاده به نمایش درمی‌آید.

مسعود امینی‌تیرانی، در سال ۱۳۶۴ وارد انجمن سینمای جوانان ایران شد و تا سال ۱۳۶۸ اولین آموزش‌ها و تجربه‌های سینما را با ساخت چهار فیلم کوتاه داستانی ۸ میلیمتری آغاز کرد. او فارغ‌التحصل رشته‌ سینما از دانشکده‌ سینما تأتر دانشگاه هنر تهران است و چهار فیلم داستانی دیگر به نام «شب»، «داوود»، «یونس»، «این راه همیشه بود» را کارگردانی کرد. امینی‌تیرانی از سال ۱۳۷۸ به شکل جدی به مستند روی آورد که نتیجه‌ این سال‌ها کارگردانی فیلم‌های کوتاه و بلند مستندی چون «زارچ»، «فیروزآباد»، «هزار و یک روز»، «در جستجوی گوهر شب چراغ»، «خاک حافظه»، «ملالی نیست»، «دور مشو» و چند مجموعه‌ تلویزیونی مستند را می‌توان نام برد. این سینماگر علاوه بر کارگردانی، مدیریت فیلم‌برداری بیش از ۳۰ فیلم کوتاه و بلند سینمایی و مستند را برعهده داشته است. او  مدرس رشته‌های سینمایی و برای بیش از چهار دوره عضو هیأت مدیره انجمن فیلم کوتاه ایران بوده و اکنون عضو هیأت رئیسه انجمن عالی هنرها و فنون سینمایی ایران در خانه سینما است.امینی تیرانی سال ۹۲ فیلم تجربی«بیداری برای سه روز» را کارگردانی کرد.

کریم لک‌زاده، فارغ‌التحصیل رشته‌ کارگردانی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما بوده و نویسندگی و کارگردانی ۱۰ فیلم کوتاه همچنین دو فیلم بلند داستانی «قیچی» و «کله سرخ»را در کارنامه دارد. دریافت جوایزی  چون تندیس بهترین بازیگری جشنواره فیلم پروین اعتصامی، جایزه هیأت ویژه داوران از جشنواره فرایبورگ سوئیس، جوایز بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین فیلم‌نامه، بهترین تدوین از هفدهمین جشن خانه سینما، جایزه بهترین فیلم کوتاه جشنواره بیروت و بهترین کارگردانی از جشنواره اورسیای روسیه، از موفقیت‌های لک‌زاده در این عرصه به شمار می‌رود.از

سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از ۱۸ تا ۲۴ آبان‌ماه در پردیس سینماگالری ملت برگزار می شود.