هنر و تجربه: جشنواره‌های فیلم (به‌خصوص اروپایی‌ها) چندان میانه‌ای با نتفلیکس ندارند ولی این کمپانی بحث‌انگیز، ظاهراً می‌تواند همکاری‌های بلندمدتی با برخی از آن‌ها داشته باشد.

جدیدترین قرارداد همکاری نتفلیکس با یکی از معتبرترین رویدادهای سینمایی جهان بسته شده است. به گزارش «هالیوود ریپورتر» نتفلیکس با جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو قراردادی سه‌ساله را امضا کرده است که به موجب آن، این غول عرصه پخش مجازی و آنلاین، سرمایه‌گذار برنامه صنعت فیلم این جشنواره خواهد بود که در طول سال برگزار می‌شود.

هنوز جزییات دقیق این همکاری مشخص نیست ولی انتظار می‌رود پول‌های نتفلیکس صرف برنامه‌های استعدادیابی و پرورش فیلم‌سازان جوان در برنامه‌ها و کارگاه‌های متنوع جشنواره تورنتو شود. البته نتفلیکس در سرمایه‌گذاری روی سه رویداد حرفه‌ای تازه برای فیلم‌سازان کانادایی هم سهیم خواهد بود.

کامرون بِیلی و یوانا ویسِنته به عنوان رؤسای جشنواره تورنتو در بیانیه‌ای چنین اعلام کرده‌اند: «توافق نتفلیکس برای حمایت از جشنواره و فعالیت‌های سالانه این رویداد با صنعت فیلم کانادا، گویای تعهدی هدفمند است.» در طرف مقابل، اسکات استوبر از مدیران نتفلیکس می‌گوید: «این سرمایه‌گذاری به جشنواره تورنتو کمک می‌کند که حضور بیش‌تری در صنعت فیلم‌سازی داشته باشد و فرصت‌های بیش‌تری برای فیلم‌سازان جوانش مهیا کند تا پروژه‌ها و مهارت‌های‌شان را پیش ببرند.»

  • پلی‌لیست