هنر و تجربه: زمان در تولید «مرد ایرلندی» برای طراحان لباس اثر مارتین اسکورسیزی، مفهومی حیاتی‌تر از همیشه بود.

سندی پاول و کریستوفر پیترسن در گفت‌وگوی تازه‌ای از رازهای خود در پشت صحنه تولید اثر پرهزینه و نوآورانه اسکورسیزی گفته‌اند. پاول چنین توضیح داده است: «ما زمان بسیار زیادی را صرف طراحی لباس‌های دنیرو، پاچینو و جو پشی کردیم و مثلاً در مورد باب (دنیرو) روزی چهار ساعت وقت‌مان را می‌گرفت و در این پروژه، دست‌کم ده‌دوازده مورد مشابه داشتیم.»

دنیرو در این فیلم، نقش فرانک شیران ملقب به «مرد ایرلندی» را در مراحل مختلف زندگی و سن‌وسال‌های متفاوت بازی می‌کند. پاول درباره میزان آمادگی و صبوری دنیرو برای ایفای این نقش در سراسر زمان فیلم‌برداری می‌افزاید: «او همیشه می‌پرسید کی باید خودش را برای لباس بعدی و کارهای مربوط به آن آماده کند. بله، او تا این اندازه مشتاق و باانگیزه بود.»

پاول می‌گوید چون پروژه «مرد ایرلندی» را باید بلافاصله بعد از کار هم‌زمان روی فیلم‌های «سوگلی» و «مری پاپینز» آغاز می‌کرد، از کریستوفر پیترسن خواست تا در این پروژه همکار او باشد. کریستوفر درباره وسعت کار در فیلم جاه‌طلبانه اسکورسیزی که ماجراهایش در جریان شش دهه روی می‌دهند، می‌گوید: «از همان زمان خواندن فیلم‌نامه از حجم کار ترسیدم…»

  • ایندی‌وایر