هنروتجربه:آیین دیدار فیلم «ایرو» دوشنبه ۲۰ آبان در موزه سینما برگزار می‌شود.

«ایرو» به نویسندگی و کارگردانی سید هادی محقق دوشنبه ۲۰ آبان ساعت ۱۹:۳۰ در موزه سینما رونمایی می‌شود. در این مراسم عوامل فیلم به همراه جمعی از هنرمندان سینما و اهالی رسانه حضور دارند.

هادی محقق پیش از این فیلم«ممیرو» را در گروه هنروتجربه اکران کرده‌بود. فیلمی تاثیرگذار که در اکران‌های جشنواره‌ای هم موفق بود و جوایز متعددی را به دست آورد. محقق «ایرو» را سال ۱۳۹۶ مقابل دوربین برد. این فیلم که نام آن به گویش لری به معنای «اینجا» است، همانند «ممیرو» قصه یک پیرمرد تنها را به تصویر می‎کشد:«پیرمردی که به تنهایی زندگی می‌کند و در انتظار قصاص فرزند خود است. از زندان به او اطلاع می‌دهند که فرزندش سکته کرده است. او برای تحویل جنازه راهی شهر شده و با اتفاقاتی مواجه می‌شود.» در این فیلم حمدالله عزیزی، محمدمهدی آذرخش، حسین قزلباش، مهیار ابروان ایفای نقش می‌کنند.

«ایرو»/ نویسنده و کارگردان:سید هادی محقق،بر اساس طرحی از سید هادی محقق و وحید حاجیلویی- مدیر فیلم‌برداری: علی شاهیده- دستیار فیلم‌بردار: حمید حسن‌زاده، مهدی حسین‌زاده، مصطفی ساریخانی- دستیار یک و برنامه‌ریز: محسن دین محمد- منشی صحنه: ماندانا قاسمی-طراح صحنه و لباس: حسین قزلباش- – مدیر تولید: هادی دیباجی-دستیار صحنه: عیسی خیبرمنش- طراح چهره‌پردازی: پدرام زرگر- اجرای چهره‎پردازی: مسعود عباس‌زاده دیباور- صدابردار: علیرضا کریم‌نژاد- دستیار صدا: حمیدرضا دایی جانی- عکاس:حسام خلوصی-طراح پوستر: فرود عباسی-مشاور رسانه‌ای: محسن جعفری‌راد- تدارکات: جلال شعبانی نادر،صمد عارف‌نسب، مسلم عارف نسب- حمل و نقل: علی شیر آذرپیوند، نادر معرفی، اشکان عباس علیزاده- بازیگران: حمدالله عزیزی، محمدمهدی آذرخش، حسین قزلباش، مهیار ابروان، زین‌العابدین پناهنده- پخش کننده بین‌المللی: محمد اطبایی-تهیه‌کننده: سیدرضا محقق

برچسب‌ها: