هنروتجربه:فیلم «زغال» به کارگردانی اسماعیل منصف این روزها در گروه هنروتجربه در حال اکران است.هادی افتخارزاده بازیگر نقش اصلی این فیلم، «زغال» را اثری ساده ولی تاثیرگذار توصیف می‌کند.
به گزارش روابط عمومی فیلم «زغال»، هادی افتخارزاده بازیگر اصلی فیلم «زغال» درباره نقش‌آفرینی در این فیلم می‌گوید:«در این فیلم نقش غیرت را بازی می‌کنم که فردی از قشر پایین جامعه ولی در عین حال فردی خاص است. این شخص به دلیل شرایطی که برایش پیش می‌آید از یک نقطه به نقطه‌ای دیگر می‌رسد. در طول فیلم هویت غیرت عوض و به آدم دیگری تبدیل می‌شود. غیرت در فیلم «زغال» دست به کارهایی می زند که به دلیل شرایط موجود است».
بازیگر اصلی فیلم «زغال» در ادمه افزود: «فیلم‌نامه در عین سادگی عمق عجیبی دارد که در همان ابتدا روی من تاثیر گذاشت. هم‌چنین تمام انرژی‌ای که داخل فیلم می‌بینیم به دلیل تسلط کارگردان روی فیلم و عوامل است».
افتخارزاده با اشاره به ارتباط مخاطب با فضای فیلم گفت:«این فیلم در اسفند ماه و سرمای آن فیلم‌برداری شده‌است و شاید اگر در تیر ماه فیلم‌برداری می‌شد کمتر می توانستیم با چنین فضایی ارتباط برقرار کنیم».
او سپس در مورد همکاری با کارگردان این فیلم عنوان کرد:«اسماعیل منصف تسلط خاصی بر کارگردانی دارد و می‌داند چطور فیلم را با گروه و عوامل فیلم جلو ببرد و این تسلط به دلیل این است که از ابتدا پایان فیلم را دیده بود و می‌دانست چطور پیش رود. زمانی‌که فیلم‌نامه را خواندم، یاد کارهای عباس کیارستمی افتادم زیرا این قصه ساده ولی تاثیرگذار است. اسماعیل منصف سینمای شرافتمندانه‌ای دارد و این شرافت با هیچ چیزی قابل قیاس نیست و امیدوارم امثال اسماعیل منصف به کار خود ادامه دهند و کار آن‌ها دیده شود».
افتخارزاده در پایان گفت: «نگاه به فیلم‌های متفاوت باید بهتر شود و نباید فقط فیلم‌های بدنه دیده شوند. خوشبختانه نظر همه کسانی که فیلم«زغال»  را دیده‌اند نسبت به آن مثبت بوده و خیلی خوشحالم که زحمتی که برای نقش غیرت با راهنمایی‌های اسماعیل منصف کشیدم به ثمر نشست».