هنروتجربه: ابوالفضل صفاری در آیین دیدار فیلم «یک کامیون غروب» این اثر را یک اپرا از درون قلبش توصیف کرد.

آیین دیدار با عوامل فیلم «یک کامیون غروب» به کارگردانی ابوالفضل صفاری شامگاه شنبه  ۱۸ آبان در موزه سینما برگزار شد. مراسم امضای پوستر با حضور عوامل فیلم و جمعی از سینماگران انجام گرفت و  پس از آن مرتضی رنجبران که اجرای برنامه را برعهده داشت، از ابوالفضل صفاری خواست به روی صحنه بیاید.

صفاری نیز در سخنانی به وضعیت سینمای این روزها اشاره کرد:«این فیلم حاصل زحمات دوستان خیلی خوب من است. الان آنقدر بازار سینمای تجاری گرم شده و پول‌های عجیب در آن است که همه درگیر آن شده اند. ما هم بخیل نیستیم. انشالله اتفاق‌های بهتر بیافتد اما باز جای تشکر دارد که چراغ جایی به نام هنروتجربه روشن است».

او درباره هنروتجربه عنوان کرد:«از مدیر این گروه آقای صانعی‌مقدم تشکر می‌کنم و می‌دانم با دل و جان این کار را انجام می‌دهند چون خیلی سخت است. البته با شرایطی که می‌بینیم فکر کنم کم‌کم سینمای هنری و مستقل ایران از بین برود».

صفاری سپس فیلم خود را چنین توصیف کرد:«شما یک اپرا می‌بینید که مال دل من است. امیدوارم خوشتان بیاید».

روشنک گرامی، بازیگر «یک کامیون غروب» در ادامه گفت:«امیدوارم فیلم را دوست داشته باشید و امیدوارم آقای صفاری هم اینقدر ناامید نباشد و باز هم حرفی برای گفتن داشته باشد».

علی مردانه، دستیار یک و مدیر برنامه‌ریز فیلم هم به طولانی شدن فاصله تولید تا اکران این فیلم اشاره کرد:«فکر می‌کنم زمانی که این فیلم را کار کردیم موهایم کاملا مشکی بود اما آنقدر گذشت که از دهن افتاد اما باز هم خداروشکر که اکران شد. امیدوارم لذت ببرید و به دوستانتان پیشنهاد کنید که فیلم را ببینند».

سپس محمدصادق یزدانی، یکی دیگر از بازیگران فیلم عنوان کرد:«خیلی خوشحالم این فیلم اکران شد. حس خیلی خوبی داشتم وقتی در این فیلم بازی می‌کردم و الان هم همین‌طور. کل این حس خوب را به ابوالفضل صفاری تقدیم می‌کنم».

البرز ملک‌پور، طراح صحنه نیز درباره شرایط کار در این فیلم گفت:«همه شما می‌دانید در ایران فیلم ساختن خیلی سخت است آن‌هم به صورت مستقل و ابوالفضل صفاری این کار را انجام می‌دهد. کاری که ما در این فیلم انجام دادیم خیلی سخت بود. روزها گرم و شب‌های سرد بود. امیدوارم از دیدن این فیلم لذت ببرید».

در پایان صفاری از بخش فرهنگی سفارت آلمان تشکر کرد و افزود:«این پروژه تولید مشترک ایران و آلمان است و بخش فرهنگی سفارت آلمان همکاری زیادی با ما انجام دادند».