هنر و تجربه: فصل پاییز همیشه بهترین فرصت برای عرضه بهترین آثار استودیویی و فیلم‌هایی است که می‌توانند در فصل جوایز خودی نشان بدهند.

با وجود این، خیلی از این فیلم‌ها، آثار به‌یادماندنی‌ای از کار درنمی‌آیند؛ اما نسخه‌های ترمیم شده فیلم‌های  کلاسیک‌هایی عرضه می‌شوند. جدیدترین نمونه از این آثار، «قرن بیستم من» / My Twentieth Century است که کمپانی «کینو لوربر» به بهانه سی‌سالگی نمایشش، با همکاری «موزه تصویر متحرک» نیویورک سیتی، نمایش عمومی ویژه‌ای برای رونمایی از نسخه ترمیم‌شده‌اش با کیفیت ۴K ترتیب داده است.

«قرن بیستم من» (۱۹۸۹) را  ایلدیکو اِنیِدی، ساخته است؛ فیلمی که داستان  خواهران دوقلویی را در آستانه قرن بیستم روایت می‌کند. نسخه ترمیم‌شده فیلم از ۱۵ تا ۲۴ نوامبر (۲۴ آبان تا ۳ آذر) در «موزه تصویر متحرک» روی پرده می‌رود.

ایلدیکو اِنیِدی که در طول فعالیت‌های بیش از سه‌دهه‌ای خود، فقط هشت فیلم بلند را کارگردانی کرده است، با «قرن بیستم من» به جشنواره کن رفت و جایزه دوربین طلایی را برنده شد. آخرین فیلم به نمایش درآمده کارنامه انیدی «در باب جسم و روح» است که دو سال پیش نامزد اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان هم شد. او این روزها در حال کار روی فیلم جدیدش با عنوان «داستان همسرم» است که لئا سیدو نقش اصلی‌اش را بازی می‌کند و سال میلادی آینده عرضه می‌شود.

  • پلی‌لیست