هنروتجربه: نتفلیکس در نشست «تولید نیویورک» به شکل نامعمولی دست به شفاف‌سازی زد و از چندوچون همکاری‌ها و شمار کاربرانش گفت.

رییس بخش فیلم اسکات استوبر و ران هاوارد کارگردان در این نشست حضور داشتند.استوبر به تفصیل درباره ارتباط این کمپانی پخش مجازی و آنلاین با فیلم‌سازان گفت و به تعداد مخاطبانی اشاره کرد که همیشه به عنوان یک راز بزرگ مخفی می‌شد. ران هاوارد هم تازه‌ترین فیلم‌ساز سرشناسی است که با نتفلیکس در فیلمی با عنوان «مرثیه هیل‌بیلی» / Hillbilly Elegy همکاری می‌کند.

در گزارش «ددلاین»، استوبر چنین توضیح داده است: «یکی از مواردی که خیلی درباره این کمپانی می‌پسندم ساختار شکل‌گیری و عملکرد آن است. ما وقتی قرارداد می‌بندیم، کمی متفاوت از استودیوها و قالب سنتی‌شان عمل می‌کنیم. ما مدلی داریم که بر اساس آن وقتی فیلمی می‌سازیم، در واقع روی یک موفقیت سرمایه‌گذاری می‌کنیم… و به جای این‌که شرایطی به وجود بیاید که فیلم‌سازان احساس کنند از آن‌ها سوءاستفاده می‌شود، ما وضعیتی را ترتیب می‌دهیم که آن‌ها آزادی عمل کامل داشته باشند…» استوبر پیش از این در کمپانی «یونیورسال» مدیر بود و آن‌جا با ران هاوارد آشنا شد که در حال حاضر همکار او در پروژه جدیدش هم هست.

البته استوبر در اشاره به میزان تماشاگران به این شکل از دادن آمار و ارقامی که همه کنجکاوش هستند، شانه خالی کرد: «ما نمی‌دانیم از هر اشتراک چه کسی استفاده می‌کند و مثلاً پیرزن هفتادساله‌ای که در لیورپول انگلیس ساکن است، دارد فیلم کلاسیک می‌بیند یا کمدی‌های نوجوانانه روز. من او را نمی‌شناسم…»

  • ایندی‌وایر