هنروتجربه:فیلم«رضا» به کارگردانی علیرضا معتمدی برنده جایزه بهترین فیلم جشنواره آسیایی بارسلون شد و «هجوم» نیز جایزه بهترین کارگردانی بخش دیسکاوری را دریافت کرد.

«رضا» اولین ساخته بلند سینمایی علیرضا معتمدی که این روزها در گروه هنروتجربه در حال اکران است، جایزه بهترین فیلم هفتمین جشنواره فیلم‌های آسیایی بارسلون را دریافت کرد. این جشنواره با هدف معرفی داستان‌ها و روایت‌های نو از قاره کهن با نمایش فیلم‌های برگزیده از ۲۵ کشور آسیایی از ۹ تا ۱۹ آبان (۳۱ اکتبر تا ۱۰ نوامبر) در شهر بارسلون اسپانیا برگزار شد.

در این رویداد سینمایی شهرام مکری نیز برای ساخت فیلم «هجوم» جایزه بهترین کارگردانی بخش دیسکاوری را دریافت کرد. روح‌الله حجازی نیز برای فیلم «اتاق تاریک» موفق به کسب جایزه بهترین فیلم‌نامه بخش پانورامای جشنواره فیلم‌های آسیایی بارسلون شد.

«مغزهای کوچک زنگ زده» به کارگردانی هومن سیدی، «رقص پا» ساخته مزدک میرعابدینی، «روزهای نارنجی» (آرش لاهوتی)، «اردک‌لی» (بهروز غریب‌پور)،‌ «یه‌وا» (آناهید آباد)، «اولین امضا برای رعنا» (علی ژکان)، «نسترن‌های وحشی» (رهبر قنبری)،‌ «پاستاریونی» (سهیل موفق) و «آستیگمات» (مجیدرضا مصطفوی) دیگر فیلم‌های سینماگران ایرانی حاضر در این جشنواره سینمایی بودند.

برچسب‌ها: