هنروتجربه:هادی محقق در آیین دیدار فیلم «ایرو» را به دوستی که او را در ساخت فیلم «ممیرو» بسیار یاری داده بود، تقدیم کرد.

آیین دیدار با عوامل فیلم «ایرو» به نویسندگی و کارگردانی سیدهادی محقق دوشنبه، ۲۰ آبان در موزه سینما برگزار شد. پس از امضای پوستر که با حضور عوامل فیلم به همراه جمعی از هنرمندان سینما و اهالی رسانه برگزار شد، محمد مختاری، کارگردان درباره این فیلم گفت:«می‌خواهم به کسانی که این فیلم را ندیده‌اند، این نوید را بدهم که قطعا امروز با یک اتفاق خیلی عجیب در زندگی‌شان و با تعریفی که در سینما دارند، روبرو می‌شوند. شخصیت این فیلم، یک نفر بدون هیچ داستانی در بیش از ۸۰ دقیقه است که در مجموع پنج جمله بیشتر دیالوگ ندارد اما معجره می‌کند».

او افزود:«خیلی از امتیازها از ما گرفته شده و خیلی نکات به ما یاد داد نشده است،نمی‌دانم چرا. یکی از نکته‌های مهمی که به ما یاد داده نشده، این است که شاید ما بلد نیستیم درست فکر کنیم و تکنیکی فکر کردن را حتی نمی‌دانیم». مختاری سپس به تاثیر این فیلم اشاره کرد:«اتفاقی که بعد از دیدن این فیلم می‌افتد این است که تا روزهای آینده، پلان‌هایی از آن در ذهن ما خواهد بود؛ فیلمی که هیچ داستان ندارد. این فیلم پر از سینماست یعنی تصویر و حرف نمی‌زند».

محمدمختاری

او درباره آثار هادی محقق اظهار کرد:«حدود ۱۷_۱۸ سال قبل هادی محقق پیش من آمد و شاید یک نگاه استاد _ شاگردی هم داشت هرچند که هیچ‌وقت استاد خوبی برایش نبودم اما حقیقت این است که امروزه من شاگردانه فیلم‌های او را می‌بینم و فیلم «ممیرو» را بدون اغراق ۵۰ بار در خلوت خودم دیده‌ام و هر دفعه در آن نکته‌ای می‌بینم که قبلا ندیده بودم».

هادی محقق هم که پیش از این فیلم «ممیرو» را در گروه هنروتجربه اکران کرده ‌بود، در بخش دیگری از این مراسم عنوان کرد:«امشب و تمام اتفاق‌هایی را که امشب باعث انرژی شده است به دوست خوبم صابر محمدی تقدیم می‌کنم. کسی که در «ممیرو» خیلی به من کمک کرد و شاید یکی از نویسندگانش بود اما کم‌سلیقگی من بود که نامش در تیتراژ نیامد. همیشه این گلایه را از خودم داشتم. امیدوارم حق او را ادا کرده باشم».

در ادامه عوامل فیلم برای گرفتن عکس یادگاری به روی صجنه آمدند که رضا محقق، تهیه‌کننده فیلم نیز صحبت کرد:«خوشحالم که الان در این جمع صمیمی کنار هم هستیم. «ایرو» دردهای خیلی زیادی را در خودش خفه کرد. روزهای خیلی سختی را پشت سر گذاشت و خدا رو شاکرم که امتحان «ایرو»، امتحان سربلندی بود».

برچسب‌ها: