هنروتجربه فیلم‌های ایرانی کوتاه و بلند در بیست و سومین جشنواره فیلم «شب‌های سیاه تالین» حضور دارند که از میان آن‌ها می‌توان به «مسخره‌باز» همایون غنی‌زاده، «مثل بچه آدم» ارین وزیردفتری و «شهر بازی» کاوه مظاهری اشاره کرد.

فهرست فیلم‌های بیست و سومین جشنواره فیلم «شب‌های سیاه تالین» با حضور ۹ فیلم ایرانی کوتاه و بلند در بخش‌های مختلف این رویداد سینمایی اعلام شد.

فیلم «شبی که ماه کامل شد» ساخته نرگس آبیار نماینده سینمای ایران در بخش مسابقه رسمی جشنواره تالین ۲۰۱۹ است و دو فیلم «متری شیش و نیم» به کارگردانی سعید روستایی و «سرخپوست» از نیما جاویدی نیز در بخش «امواج جاری» این رویداد به روی پرده می‌روند. «مسخره‌باز» همایون غنی‌زاده هم در بخش غیررقابتی نمایش دارد.

«آواز گنجشک» به کارگردانی فرزانه امیدوارنیا، «مثل بچه آدم» ساخته آرین وزیردفتری، «شهربازی» ساخته کاوه مظاهری و انیمیشن «آقای گوزن» از مجتبی موسوی نیز در بخش فیلم‌های کوتاه جشنواره تالین حضور دارند و فیلم «جهان با من برقص» ساخته سروش صحت در اولین نمایش بین‌المللی خود در بخش رقابتی فیلم‌های اول این جشنواره سینمایی حضور دارند.

بیست و سومین جشنواره فیلم شب‌های سیاه تالین از تاریخ ۱۵ نوامبر تا اول دسامبر (۲۴ آبان) تا ۱۰ آذر ماه در استونی برگزار می‌شود.