هنروتجربه:عواید نمایش فیلم«زغال» چهارشنبه۲۲ آبان در پردیس ستاره باران تبریز و سینما آزادی ارومیه به زلزله‌زدگان حادثه اخیر آذربایجان شرقی اختصاص پیدا کرد.

به گزارش روابط عمومی فیلم، «زغال» چهارشنبه ۲۲ آبان ساعت ۱۸:۳۰ در پردیس ستاره باران تبریز و سالن سینما آزادی ارومیه به نفع زلزله زدگان آذربایجان شرقی به نمایش در آمد. به دنبال زلزله اخیر در آذربایجان شرقی، عوامل فیلم «زغال» به کارگردانی اسماعیل منصف،با همراهی پردیس ستاره باران تبریز عواید حاصل از فروش این فیلم در سانس فوق را به آسیب‌دیدگان این حادثه اهدا کردند.

همچنین فیلم «زغال» چهارشنبه ۲۲ آبان ماه  ساعت ۱۹:۳۰ با حضور بازیگران این فیلم در سینما آزادی ارومیه اکران شد که در ارومیه هم به نفع زلزله زدگان اخیر بود. در ارومیه و تبریز استقبال مخاطبان زیاد بود.

«زغال» که به زبان ترکی است و بازیگران ترک زبان در آن ایفای نقش کرده‌اند،محصول مشترک ایران و فرانسه است. داستان این فیلم در یکی از روستاهای مرزی آذربایجان می‌گذرد:«غیرت به کار زغال‌سازی مشغول است. پسر او یاشار که به خاطر دزدیدن طلا در زندان به سر می‌برد، برای عروسی خواهرش به مرخصی می‌آید. اما گم شدن ناگهانی یاشار، غیرت را با چالش جدیدی رو به رو می‌کند».

برچسب‌ها: