هنروتجربه:بیست و هشتمین شماره ماهنامه هنروتجربه ویژه آذر ۹۸ با عکس روی جلد ابوالفضل صفاری، سجاد افشاریان و روشنک گرامی منتشر شد.

بیست و هشتمین شماره ماهنامه سینمای هنروتجربه با تیتر «نسل جدید در حال دور شدن از فرهنگ ایرانی است» و عکسی از ابوالفضل صفاری، سجاد افشاریان و روشنک گرامی کارگردان و بازیگران فیلم«یک کامیون غروب» منتشر شد.

در ابتدای این مجله در بخش «گزارش ماه»، مطلبی با عنوان «سینمای هنروتجربه و اکران فیلم‌های خارجی» آورده شده است. در بخش «نگاه» نیز مقاله «سینما سهم همه ماست» منتشر شده است.

در ادامه فیلم «یک کامیون غروب» با نقدهایی از شادی حاجی مشهدی، عزیزالله حاجی مشهدی، رضا صائمی و گفت‌وگوی سحر عصر آزاد با ابوالفضل صفاری، فیلم «ایرو» با نقدهایی از سوی منوچهر دین‌پرست، رضا صائمی و گفت‌وگوی علی‌اصغر کشانی با هادی محقق و مستند «بی‌سرزمین‌تر از باد» با نقدهایی از علیرضا نراقی، شهرام اشرف‌ابیانه و گفت‌وگوی ایلیا محمدی‌نیا با غلامرضا جعفری معرفی شده‌اند.

پس از آن مستند «اعتراض وارد نیست» با نقدهایی از الناز راسخ، نیکان راست‌قلم و گفت‌وگوی زهرا مشتاق با فرناز و محمدرضا جورابچیان و مستند «درخت زندگی» با نقدهای از ساسان گلفر، رویا فتح‌الله‌زاده و گفت‌وگوی منوچهر دین‌پرست با هومن بابانوروزی مورد بررسی قرار گرفته است.

در بخش «مونولوگ» نیز «راه مریم» با نقدهایی از عباس اقلامی و آزاده کفاشی ، «سفر» با نقدهایی از عباس اقلامی و آزاده کفاشی، «زغال» با نقدهایی از رضا حسینی، حسین آریانی و یاسمن خلیلی‌فرد، «قاضی و مرگ» با نقدی از محمد تقی‌زاده، «کتاب آشپزی» با نقدهایی مینو خانی وحمیدرضا گرشاسبی، «زنانی یا گوشواره‌های باروتی» با نقدهایی ازمینو خانی و فریبا اشوئی، «۸۸ دقیقه کوتاه» با نقدی از ایلیا محمدی‎نیا، «بهارستان خانه ملت» با نقدی از محمد تقی‌زاده، «درخونگاه» با نقدهایی از هومن نظری و ندا قوسی، «هزارتو» با نقدهایی از علیرضا حسن‌خانی و سحر عصرآزاد، «شکستن هم‌زمان بیست استخوان» با نقدی از محمد تقی‌زاده، «مسخره باز» با نقدی از سحر سرمست و «پیلوت» با نقدهایی از عزیزالله حاجی‌مشهدی ومازیار فکری‌ارشاد مورد تحلیل قرار گرفته‎اند.

در بخش «کالت» به فیلم‌های «هامون» داریوش مهرجویی و «هشت و نیم» فدریکو فلینی نگاه شده و در بخش «تورق» هم کتاب «ابر سینما:فلسفه فیلم در عصر دیجیتال» اثر ویلیام براون معرفی شده است.

از مطالب بخش «دیگران» هم می‌توان به یادداشت پاریس در فیلم‌های ارنست لوبیچ و گفت‌وگو با جیم جارموش و درون‌مایه طلب دوستی در فیلم‌نامه داگمن اشاره کرد.

بیست و هشتمین شماره ماهنامه سینمای هنروتجربه در دکه‌های مطبوعاتی در دسترس علاقه‌مندان است.