هنروتجربه: فیلم سینمایی «حوا، مریم، عایشه» به کارگردانی صحرا کریمی که قرار است در سینماهای هنروتجربه به نمایش درآید، جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم‌های آسیایی لس‌آنجلس را دریافت کرد.

فیلم سینمایی «حوا، مریم، عایشه» به کارگردانی صحرا کریمی و به تهیه‌کنندگی کتایون شهابی موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر زن (یوزپلنگ برفی) از جشنواره فیلم‌های آسیایی لس آنجلس شد.

این جایزه به هر سه بازیگر زن فیلم آرزو آریا پور، فرشته افشار و حسیبا ابراهیمی تعلق گرفته است. کمپانی نوری پیکچرز نیز پخش بین الملل این فیلم را بر عهده دارد.

این فیلم افغانستانی که پیش‌تر در بخش مسابقه رسمی اوریزونتی ونیز و ۱۱ جشنواره دیگر در سراسر جهان به نمایش در آمده است اواسط آذر ماه در سینمای هنروتجربه اکران می‌شود.

فیلم سینمایی «حوا، مریم، عایشه» داستان زندگی سه زن افغانستانی از سه طبقه اجتماعی متفاوت در کابل را دنبال می‌کند. حوا زنی است خانه‌دار و سنتی که تنها شادی او صحبت با کودک ۸ ماهه‌ای است که در شکم دارد. در دنیایی دورتر مریم، تحصیلکرده و گوینده خبر تلویزیون افغانستان است که تلاش می‌کند از شوهر خیانت‌کار خود طلاق گیرد و عایشه، نوجوانی است که همیشه آرزو داشته برخلاف مادرش با عشق ازدواج کند، اما ناچار می شود که با پسر عمه‌اش نامزد شود. حوا،مریم،عایشه زنانی هستند که برای اولین‌بار در زندگی می‌خواهند سرنوشت خود را به دست گیرند.

 

برچسب‌ها: