هنروتجربه: آخرین ساخته سم مندس با استقبال منتقدان مواجه شد و از آن به عنوان بهترین فیلم جنگی پس از «نجات سرباز رایان» یاد کرده‌اند.

 «۱۹۱۷» جدیدترین ساخته سم مندس قرار است از ۲۵ دسامبر (چهارم دی) اکران شود تا فرصت رقابت در فصل جوایز را داشته باشد.این فیلم به تازگی برای منتقدان به نمایش درآمده و مورد توجه آن‌ها قرار گرفته است.

جرج مک‌کی، دین‌چارلز چپمن، بندیکت کامبربچ، کالین فیرث، ریچارد مدن و مارک استرانگ از جمله بازیگران فیلم هستندکه داستانی تاثیرگذار درباره دو سرباز انگلیسی در جنگ جهانی اول را در قالب یک برداشت طولانی روایت می‌کند. این فیلم تقریبا در یک پلان بی‌وقفه تصویربرداری شده و این تصمیم هنرمندانه به زعم منتقدان حس عمیقی به آن می‌بخشد. برداشت چنین تصویری با شش ماه تمرین بی‌وقفه ممکن شده‌است. «۱۹۱۷» گرچه تاحدودی دیر وارد عرصه رقابت شده اما با توجه به موضوع حماسی آن و هنر غیرقابل انکاری که کارگردان در ساخت فیلم به کار برده، می‌تواند از شانس جدی در رقابت‌های امسال برخوردار باشد.به ویژه که اسکار اساسا علاقه ویژه‌ای به فیلم‌های تاریخی دارد و «دانکرک» نزدیک‌ترین نمونه فیلم‌های جنگی است که هشت نامزدی اسکار در سال ۲۰۱۸ کسب کرد.

بسیاری از منتقدان از فیلم مندس به عنوان بهترین فیلم جنگی پس از «نجات سرباز رایان» یاد کرده‌اند.

منبع:ورایتی

برچسب‌ها: