هنر و تجربه: اتحادیه تهیه‌کنندگان آمریکا به‌اصطلاح «دست پیش را گرفته که پس نیفتد!» و برای این منظور است که می‌خواهد جایزه استنلی کریمر ۲۰۲۰ را به درام «مثل بمب» / Bombshell اهدا کند.

این فیلم که ترکیب بازیگران مطرحی دارد شامل نیکول کیدمن، شارلیز ترون و مارگو رابی، از فیلم‌های متأثر از جنبش اجتماعی «من هم» است که به مسائل اجتماعی و پشت‌پرده‌های نظام تولید استودیویی و اتفاقاً سوءاستفاده بانیان قدرت از جمله تهیه‌کنندگان هالیوودی می‌پردازد. به هر حال، سی‌ویکمین مراسم جوایز اتحادیه تهیه‌کنندگان، هجدهم ژانویه ۲۰۲۰ (۲۸ دی) در هالیوود پالیدیوم لس‌آنجلس برگزار می‌شود.

گیل برمن و لوسی فیشر، رؤسای اتحادیه درباره این تصمیم در بیانیه‌ای چنین توضیح داده‌اند: «درام «مثل بمب» ثابت می‌کند که سینما این قدرت را دارد که لحظه‌ها و جنبش‌ها را به گونه‌ای کپسوله کند که در خدمت ما باشند و به آگاهی جمعی منجر شوند.» فیلم‌نامه را چارلز رندالف نوشته که برای «رکود بزرگ» برنده جایزه اسکار بهترین فیلم‌نامه اقتباسی شد. جی روچ هم که «ترامبو» (۲۰۱۵) را در کارنامه دارد، فیلم را بر اساس داستان سه گوینده خبر شبکه «فاکس نیوز» کارگردانی کرده است؛ که  یکی از آن‌ها (با بازی رابی) که علیه رییس قدرتمند بدنامش راجر ایلز طغیان می‌کند.

«مثل بمب» از سیزدهم دسامبر (۲۲ آذر) به صورت محدود اکران می‌شود.

  • ایندی‌وایر