هنروتجربه: رابرت ردفورد بازیگر ،کارگردان سرشناس آمریکایی و موسس جشنواره ساندنس نگرانی خود را از ادامه دولت دونالد ترامپ ابراز و از سیاستمدارانی که فاقد شهامت هستند انتقاد کرد.

 در متنی که ان‌بی‌سی از قول  رابرت ردفورد منتشر شده ، او یادآور شده که سلطنت دیکتاتورمابانه ترامپ باید به پایان برسد .ردفورد نوشته است: «ما در برابر بحرانی قرار گرفته‌ایم که هرگز در طول زندگی‌ام شاهدش نبوده‌ام، حمله‌ای دیکتاتورمابانه از سوی دونالد ترامپ به هر چیزی که این کشور برایش به پاخاسته است. دیگر وقت رفتن ترامپ رسیده و ما با آنهایی هستیم که در کنگره برای حمایت از قانون اساسی در حوزه انتخابیه خود ایستاده‌اند. آرای ما به آنها قدرت می‌بخشد».

گرچه ردفورد در انتخابات ریاست جمهوری به ترامپ رای نداد، اما نوشته در این دوره که ترامپ به عنوان رییس جمهور وارد کاخ سفید شد به حد کافی وقت داشت تا بهترین کارها را انجام دهد و این کار را نکرد.بازیگر فیلم «نیش» ادامه داده است : «من فکر نمی‌کنم در این نظر تنها باشم  که آنچه اکنون در حال اتفاق افتادن است عمیقا برای آمریکا نگران کننده است. به نظر می‌رسد شخصیت‌های سیاسی آمریکا در هر دو سو، فاقد شهامت اساسی برای نمایندگی مردم آمریکا هستند».

رابرت ردفورد که در فیلم «همه مردان رییس‌جمهور» در نقش باب وودوارد خبرنگار در برابر ماجرای واترگیت ظاهر شده بود، تاکید کرد که اصول آمریکا را برباد رفته می‌بیند:« در لحظه‌ای از تاریخ هستیم که داریم دستاوردهای زیادی را از دست می‌دهیم، این لحظه‌ای بحرانی و فراموش نشدنی است. این سلطنت در لباس مبدل، پرآشوب بوده و جای تعجب ندارد که شهروندان بسیاری سرخورده شده‌اند».

کارگردان «رودخانه‌ای از میان آن می‌گذرد»‌تاکید کرده که بیشتر مردم آمریکا درگیر زندگی هستند و سعی دارند این مصائب به پایان برسد و به شدت از روندی که در واشنگتن دنبال می‌شود ناامید هستند. : «اما حالا زمانش است. تنها ۱۱ ماه به انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده . ۱۱ ماه تا این که ما شانس واقعی‌مان را برای این که این کشتی را به مسیر درست برانیم و چرخه مصیبت را تغییر دهیم، باقی مانده است».

•هالیوود ریپورتر