هنروتجربه:کارگردان «پوست خرس» عنوان کرد که به فیلم کوتاه نگاهی جدی دارد و این نوع از فیلم‌سازی برای او تمرینی برای فیلم بلند نیست.

محمدمهدی باقری، کارگردان فیلم کوتاه «پوست خرس» درباره تجربه اکران فیلم خود در گروه هنروتجربه به خبرگزاری ایرنا گفت:«اکران فیلم کوتاه روی پرده سینما تجربه بسیار خوبی برای همه فیلم‌سازان کوتاه است و فکر نمی‌کنم فیلم‌سازان کوتاه پیش از این چنین تجربه‌ای را داشته باشند. در مسیر اکران، تجربه‌های خوب و بد در کنار هم قرار داشت و در کنار تجربه اکران فیلم کوتاه روی پرده سینما، مشکلاتی هم وجود داشت که باز هم می‌تواند یک تجربه مثبت محسوب شود».

این کارگردان با بیان این‌که برای نخستین‌بار است فیلم کوتاهش روی پرده سینما به نمایش درآمده، درباره بازخورد مخاطبان گفت:«پیش از این تنها تجربه نمایش فیلم‌هایم در جشنواره‌های مختلف را داشته‌ام و  این نخستین‌بار است که فیلم من روی پرده سینما اکران می‌شود. بسته فیلم‌های «۸۸ دقیقه کوتاه» که در گروه هنروتجربه به نمایش درمی‌آید، از جنس سینمای اجتماعی این روزها کمی فاصله دارد و با این حال بازخوردهای بسیار مثبتی را شاهد بودیم».

او درباره اکران فیلم کوتاه در سینما برای مخاطبان گسترده بیان کرد:«قبل از شروع اکران فیلم «پوست خرس» تصور می‌کردم با توجه به این‌که جشنواره فیلم کوتاه تهران در چند سال اخیر جشنواره پرجمعیتی شده است، بنابراین ما هم  در اکران عمومی موفق به جذب بخشی از این مخاطبان خواهیم شد و می‌توانیم آن‌ها را به سینما بکشانیم. اما در اکران باز به این نتیجه رسیدم که باید شرایط زیادی در کنار هم قرار بگیرد که بتوان مخاطبان سینمای بلند را پای دیدن فیلم کوتاه کشاند و هنوز این اتفاق نیفتاده است».

باقری با بیان این‌که جذب مخاطبان بیشتر به منظور دیدن فیلم کوتاه، نیازمند حمایت ویژه‌تری از سوی موسسه هنروتجربه است، افزود:«فیلم‌های کوتاه شاید نتوانند به اندازه دیگر فیلم‌های گروه هنروتجربه درآمدزایی داشته باشد اما حمایت ویژه‌تر از این فیلم‌ها می‌تواند به تغییر طبع مخاطبان کمک کند».

کارگردان فیلم «پوست خرس» در ادامه با اشاره به امکان اکران فیلم‌های کوتاه در سینماهای هنروتجربه بیان کرد: «تصمیم مسئولان گروه هنروتجربه برای اکران فیلم‌های کوتاه برای فیلم‌سازان کوتاه بسیار جذاب است به ویژه که فیلم کوتاه نه تنها در ایران بلکه در خارج از ایران نیز چندان امکان نمایش ندارند و به اکران جشنواره‌ای محدود می‌شوند، درآمدزایی این فیلم‌ها هم بیشتر از طریق پخش تلویزیونی و جوایزی است که از جشنواره‌ها دریافت می‌کنند».

او در ادامه پشنهاد کرد که اگر هنروتجربه در انتخاب فیلم‌های کوتاه وسواس بیشتری به خرج دهد و تعداد فیلم‌های کمتری را برای اکران انتخاب کند، می‌تواند به افزایش سطح کیفی فیلم‌های کوتاه و در نتیجه افزایش میزان مخاطبان آن منجر شود.

باقری درباره برنامه خود برای ساخت فیلم کوتاه یا بلند در آینده بیان کرد:«برخی فیلم‌سازان، فیلم کوتاه را تجربه‌ای برای فیلم بلند می‌دانند و برخی هم فیلم کوتاه را مدیوم مستقلی می‌دانند. من به فیلم کوتاه نگاهی جدی دارم و تصور می‌کنم مدیوم مستقلی  است که فیلم‌نامه خاص خودش را دارد و فضا و مدل تولید آن هم متفاوت است. من اگرچه به سینمای بلند علاقه‌مندم ولی فیلم کوتاه برای من تمرینی برای فیلم بلند نیست».