هنروتجربه: چهار سال است که جهان سینما فیلمی از چارلی کافمن نویسنده و کارگردان به خود ندیده است؛ فیلم‌سازی که آخرین فیلمش، انیمیشن استاپ‌موشن «انومالیسا» (۲۰۱۵) است.

شاید نیازی به گفتن نباشد که جهان سینما بدون فیلمی از کافمن، اندکی کم‌تر عجیب‌وغریب است! به هر حال این وضعیت سال بعد تغییر می‌کند چون همان طور که می‌دانید اثر جدید او با عنوان «من در فکر پایان بخشیدن به امورم» / I’m Thinking of Ending Things اکران می‌شود؛ اتفاقی که به لطف حمایت نتفلیکس محقق شده است.

خبر تازه درباره پروژه به چگونگی اقتباس کافمن از کتاب آین رید برمی‌گردد که خودش به اندازه کافی غریب است. جسی پلِمِنز در گفت‌وگوی تازه‌ای وقتی با سؤالی در خصوص کم‌وکیف همکاری با کافمن روبه‌رو می‌شود، نکته جالبی را برملا کرده است. کسانی که کتاب را خوانده‌اند به‌خوبی می‌دانند که ایده ساختن فیلمی از روی آن هم بسیار غریب است چون داستانی فیلم‌نشدنی به نظر می‌رسد. البته که وقتی نام کافمن به میان می‌آید هیچ حرفی باقی نمی‌ماند و احتمالاً او بهترین گزینه برای چنین اقتباسی است.

جسی پلِمِنز بازیگر، پس از خنده‌ای چنین توضیح می‌دهد: «یک لحظه صبر کنید. باید بگویم آن را کافمنی کرد! من ابتدا فیلم‌نامه را خواندم و بعدش کتاب را… و البته باید بگویم که همیشه طرفدار دوآتشه کافمن بوده‌ام. در مورد این اقتباس ساده می‌گویم که چارلی شاید پانزده درصد از دیالوگ‌های کتاب را استفاده کرد.»

  • پلی‌لیست