هنروتجربه:مراسم افتتاحیه هفته فیلم لهستان یکشنبه دهم  آذر با سخنرانی مسئولانی از ایران و لهستان و برپایی کارگاه فیلم‌سازی با حضور بابک کریمی و یوآنا کاس کراوزه برگزار می‌شود.

مراسم افتتاح هفته فیلم لهستان روز یکشنبه ۱۰ آذر از ساعت ۱۷ با حضور مقامات ایرانی،هنرمندان سینما، اهالی رسانه، سفرا و نمایندگان سفارتخانه‌ها برگزار می‌شود. طی این مراسم ماچی فانوکوفسکی سفیر لهستان، جعفر صانعی مقدم مدیرعامل موسسه هنروتجربه، مجید رجبی معمار مدیرعامل خانه هنرمندان سخنرانی می‌کنند.

همچنین پس از مراسم افتتاحیه، فیلم «پاپوشا» از ساعت ۱۸ به مدت ۱۲۹ دقیقه نمایش داده می‌شود. «پاپوشا» به کارگردانی یوآنا کاس کراوزه و کریستوف کراوزه محصول سال ۲۰۱۳ است.

برپایی کارگاه فیلم‌سازی
بعد از نمایش فیلم نیز کارگاه فیلم‌سازی با موضوع «سینمای هنری ایران و لهستان – تولید فیلم مشترک» به مدت ۹۰ دقیقه از ساعت ۲۰ برگزار می‌شود. در این کارگاه یوآنا کاس کراوزه فیلم‌نامه‌نویس، کارگردان و تهیه‌کننده لهستانی به همراه بابک کریمی بازیگر ایرانی حضور دارند.

یوآنا کاس کراوزه کارگردان،فیلم‌نامه‌نویس و تهیه‌کننده لهستانی است که در کارنامه‌اش کارگردانی و نویسندگی فیلم‌هایی چون «پرندگان در کیگالی آواز می‌خوانند»،«پاپوشا» و «میدان نجات دهنده» را دارد.

هفته فیلم لهستان به همت موسسه هنروتجربه سینمای ایرانیان و سفارت جمهوری لهستان در ایران در تهران، پردیس سیتی سنتر اصفهان و پردیس گلستان شیراز از تاریخ ۱۰ تا ۱۶ آذر (اول تا هفتم دسامبر ) برگزار می‌شود. در این رویداد هفت فیلم از سینمای معاصر لهستان به نمایش درمی‌آید.

برچسب‌ها: