هنروتجربه:همایون خسروی دهکردی که مدیرمسئولی مجله «سینما و ادبیات» را برعهده داشت، در سن ۶۸سالگی براثر عوارض بیماری قلبی درگذشت.

نیلوفر نیاورانی، سردبیر مجله «سینما و ادبیات» و از همکاران دهکردی درباره درگذشت دهکردی به خبرگزاری ایسنا گفت:«ایشان به دلیل عوارض بیماری قلبی ۱۰ آذرماه در بیمارستان «ایرانشهر» درگذشت».

نیاورانی همچنین با اشاره به دغدغه‌ همایون خسروی دهکردی افزود:«دل ایشان برای فرهنگ این مملکت می‌تپید و یکی از تمیزترین و سالم‌ترین جریانات فرهنگی را راه انداخت و برای یک مجله هزینه کرد.خسروی دهکردی به حوزه داستان‌نویسی علاقه داشت و در این زمینه فعالیت‌هایی هم انجام می‌داد، اما در حوزه صنعت شناخته‌شده بود و سرمایه را از آن حوزه آورد تا مجله «سینما و ادبیات» در این ۱۶ سال به خوبی فعالیت کند».

همچنین بنیاد سینمایی فارابی در پیامی درگذشت همایون خسروی دهکردی، منتقد سینما و مدیرمسئول مجله «سینما و ادبیات» را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی در پیام علیرضا تابش، مدیرعامل این بنیاد آمده است:«درگذشت مهندس همایون خسروی دهکردی، مدیرمسئول مجله «سینما و ادبیات»، موجب تألم و تأثر فراوان شد. مرحوم «خسروی دهکردی» به عنوان شخصیتی اخلاقی، متخصص‌، مستقل، سالم، تخصص‌گرا و نوجو، در حوزه ادبیات سینمایی، منشأ خدماتی ارزشمند و جست‌وجوگر راهی نوین بود که این تلاش، منجر به ثبت یکی از تخصصی‌ترین نشریات حال حاضر در کشور شد و بی‌شک فقدان او ضایعه‌ای دردناک برای جامعه رسانه‌ و نقد فیلم محسوب می‌شود».

در بخش پایانی این پیام آمده است:«فقدان این مدیر مسئول و منتقد سینما را به خانواده داغدار و جامعه مطبوعاتی و سینمایی کشور تسلیت می‌گویم و از خداوند متعال‌ برای آن مرحوم رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر جمیل مسئلت دارم».

همزمان با درگذشت مدیر مسئول مجله «سینما و ادبیات»، هفتاد و ششمین شماره این مجله‌ ویژه‌ سینمای مدرن و سهراب شهید ثالث منتشر شد.

سایت هنروتجربه درگذشت همایون خسروی دهکردی به خانواده ایشان و اهالی مطبوعات و رسانه تسلیت می‌گوید.