هنروتجربه:کارگردان «همه چیز درباره آرزو» عنوان کرد که این فیلم گزارش یک اتفاق است و با توجه به این که مسئله‌ای را شرح می‌دهد، دیدگاه و رسالتی بر دوش دارد.

کتایون جهانگیری کارگردان «همه چیز درباره آرزو» که در سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت و در بخش کوتاه حضور دارد، به خبرگزاری صبا گفت:«از آنجایی که چندسالی است درباره محیط زیست فعالیت می‌کنم با خیلی از مسایل از نزدیک مواجه شدم و شاهد مشکلات بسیار و آسیب‌های جدی در حوزه حیات وحش بودم. از آنجایی که یکی از رسالت‌های ما آگاه کردن است، تصمیم گرفتم این فیلم را بسازم تا مردم ببینند و به حساسیت قضیه پی ببرند. در طول این سه سال خودم نیز با چیزهای جدیدی آشنا شدم که برایم تازگی داشت».

کارگردان مستند «قطار مسیر ۶۰» که در سینماهای هنروتجربه اکران شد، درباره فیلم جدید خود افزود:««همه چیز درباره آرزو» ۴۰ دقیقه است که نریشن محور و مصاحبه محور نیست. این فیلم گزارش یک اتفاق است و با توجه به این که مسئله‌ای را شرح می‌دهد، دیدگاه و در عین حال رسالتی بر دوش دارد. فیلم‌برداری این کار از بهمن سال ۹۵ شروع شد و تا دی ماه ۹۶ ادامه داشت اما فیلم ارسال شده مربوط به فیلم‌برداری تا اواخر آذر است. در طول فیلم‌برداری فقط اجازه حضور در آنجا را داشتم و فیلم‌برداری را خودم انجام می‌دادم. تنها دو جلسه با گروه فیلم‌برداری داشتیم که مربوط به بخش مصاحبه و گفت‌وگوهای کار است».

جهانگیری درباره موضوع فیلم نیز گفت:«آرزو پلنگی بود که یک حرکت را ایجاد کرد و دامپزشکان را متوجه رسالت جدی آن‌ها که درمان حیات وحش است، کرد تا جایی که دیدم در بعضی موارد رایگان نیز به این کار می‌پردازند. تعدادی از دامپزشکان گفتند که او در حال مردن است و پوست و… آن را باید رد کنند و اختلافاتی بین خود سازمان محیط زیست ایجاد شد و تصمیم گیری برای نژاد آرزو خیلی حساس شده بود».

کارگردان مستند «شکارچی» درباره جشنواره سینماحقیقت نیز عنوان کرد:«تعدادی از فیلم‌ها به واسطه اسم کارگردان و یا پخش پیش از جشنواره پیشینه دارند و قطعا مسیر راحت‌تری در شناخت فیلم برای مخاطب طی می‌کنند. اما در حالت کلی مستندهای محیط زیستی مخاطب خاص خودش را دارد در حالی که مستندهای اجتماعی قشر وسیع‌تری را در برمی‌گیرد».

جهانگیری درباره کارهای آینده خود گفت:«یک مجموعه هفت یا هشت قسمتی به اسم «پناهِ جان» برای شبکه مستند دارم که هر قسمت آن به صورت مجزا و به محور مشخصی می‌پردازد و حدودا ۳۰ دقیقه‌ای هستند. زمان مشخصی برای پخش آن وجود ندارد چون سازمان می‌گوید باید کل مجموعه را تحویل بدهم و تا حالا شش قسمت آن تدوین شده است».