هنروتجربه:سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت از روز دوشنبه ۱۸ آذر کار خود را آغاز می‌کند.

به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، پیتر گوتشالک مسئول خرید فیلم و تولید مشترک شبکه آرته ARTE فرانسه، یکی از مهمانان سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت است که برای شرکت در این رویداد سینمای مستند، به تهران سفر می‌کند.

او یکی از داوران «پیچینگ پنل» سینماحقیقت است، کارگاه تخصصی «گسترش طرح و فیلم‌نامه» را با حضور محسن عبدالوهاب فیلم‌ساز ایرانی برگزار می‌کند و یکی از سخنرانان بازار فیلم مستند جشنواره نیز هست.

امیدواری برای حضور حداکثری مخاطبان
مسئول بخش جایزه ویژه از نگاه تماشاگران در سیزدهمین جشنواره سینما حقیقت اظهارامیدواری کرد که در این دوره شاهد حضور حداکثری مخاطبان علاقه‌مند به سینمای مستند باشند.

علیرضا حسینی، نایب رئیس انجمن صنفی تهیه‌کنندگان سینمای مستند ایران و مسئول بخش جایزه ویژه از نگاه تماشاگران در سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت درباره این جایزه به باشگاه خبرنگاران جوان گفت:«امسال دومین سالی است که بخش جایزه ویژه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران در جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت داریم که برگزاری و اجرای آن برعهده انجمن صنفی تهیه‌کنندگان سینمای مستند است. بنده به عنوان مسئول و نماینده انجمن، این پروسه را در طول جشنواره دنبال می‌کنم».

او با بیان اینکه کار‌های اجرایی این بخش برعهده مهدی شامحمدی است و یک نماینده از خانه سینما به عنوان ناظر حضور دارد، افزود:«چهار نماینده از صنف انجمن تهیه‌کنندگان و هشت نفر به عنوان عوامل اجرایی این کار را دنبال می‌کنند. یک تفاهم‌نامه بین دبیر جشنواره بین المللی سینما حقیقت و انجمن صنفی تهیه‌کنندگان سینمای مستند بوده که همکاری خوبی داشتند و خوشبختانه کار‌ها به خوبی پیش می‌رود. امیدواریم که امسال شاهد حضور حداکثری مخاطبان علاقه‌مند به سینمای مستند باشیم».

نایب رئیس انجمن صنفی تهیه‌کنندگان سینمای مستند ایران درباره دیگر بخش‌های جشنواره سینماحقیقت عنوان کرد:«سانس‌های ویژه‌ای که امسال در جشنواره وجود دارد بیشتر برای حضور علاقه‌مندان به سینمای مستند است که قطعا رای آن‌ها برای انتخاب فیلم از نگاه تماشاگران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در همه دنیا حامی اصلی سینما، مخاطبان و تماشاگران هستند و سینمای مستند به عنوان یکی از مردمی‌ترین انواع سینما این ارتباط و همدلی را با مخاطبان دارد و امیدواریم که استقبال مخاطبان به ارتقای سینمای مستند ما هم کمک کند».

موزه سینما میزبان جشنواره سینماحقیقت
همزمان با برگزاری جشنواره «سینماحقیقت» فیلم‌های این رویداد علاوه بر پردیس سینمایی «چارسو» به عنوان محل اصلی برگزاری جشنواره، در موزه سینما نیز به نمایش در می‌آید.

علاقه‌مندان به تماشای بهترین آثار سینمای مستند ایران و جهان می توانند ساعت ۱۵ تا ۲۱ روز های  ۱۹ تا ۲۴ آذر  در سالن سینمافردوس به تماشای فیلم های سیزدهمین دوره جشنواره سینماحقیقت بنشینند. جدول نمایش فیلم ها به زودی اعلام می‌شود، این در حالی است که تماشای آثار فقط با خرید بلیت از گیشه موزه سینما یا سایت سینماتیکت امکان پذیر است.

برچسب‌ها: