هنروتجربه:جایزه بهترین فیلم هشتمین دوره جشنواره فیلم پارسی در سیدنی استرالیا به «هفت و نیم» ساخته برادران محمودی رسید.

به گزارش روابط عمومی فیلم، هشتمین دوره جشنواره فیلم پارسی ۴ تا ۸ دسامبر در سیدنی استرالیا برگزار شد که پس از نمایش فیلم‌ها، هیات داوران جایزه اصلی خود را به فیلم «هفت و نیم» به نویسندگی و کارگردانی نوید محمودی و تهیه‌کنندگی جمشید محمودی اهدا کرد. هیات داوران ضمن قدردانی از نقش آفرینی تاثیرگذار بازیگران فیلم، جایزه را به نوید محمودی اهدا کردند.

نوید محمودی که در این مراسم حضور نداشت در ویدیویی که از او پخش شد ضمن قدردانی از هیات داوران و برگزارکنندگان با ابراز خرسندی از حضور فیلم در این جشنواره بیان کرد:«احساس می‌کنم مساله زنان و دختران دغدغه اصلی امروز جوامع باشد و آنها هم باید از حق واقعی خود در جامعه بهره مند شوند».

بعد از فیلم «رفتن» در سال ۲۰۱۹ این دومین حضور نوید محمودی با فیلم «هفت و نیم» در جشنواره فیلم پارسی استرالیا بود که هر ۲ فیلم جایزه اصلی را از این جشنواره دریافت کردند.

از جمله فیلم‌های حاضر در این جشنواره می‌توان از «ناگهان درخت» ساخته صفی یزدانیان، «خانه پدری» ساخته کیانوش عیاری، «بنفشه آفریقایی» ساخته مونا زندی، «روزهای نارنجی» ساخته آرش لاهوتی، «طلا» پرویز شهبازی، «رضا» علیرضا معتمدی، «پرورشگاه» شهربانو سادات، «قسم» ساخته محسن تنابنده، «اتاق تاریک» ساخته روح‌الله حجازی و … نام برد.