هنروتجربه:«کیارستمی و عصای گمشده» به کارگردانی محمودثانی در بخش مسابقه جشنواره‌ای ایتالیایی بر پرده می‌رود.

هیات انتخاب نهمین جشنواره بین المللی «IntimaLente» ایتالیا، فیلم بلند «کیارستمی و عصای گمشده» را به عنوان تازه‌ترین روایت از این کارگردان فقید سینما برای حضور در بخش مسابقه این رویداد سینما پذیرفت.

به گزارش روابط عمومی فیلم «کیارستمی و عصای گمشده»، نهمین جشنواره بین المللی «IntimaLente» ایتالیا، نگاه و توجه ویژه‌ای به سینمای مستند دارد و با نمایش مستندهای منتخب، موضوعات و روش‌های انسان‌شناختی را ترویج می دهد.

جشنواره بین المللی «IntimaLente» ایتالیا، با محوریت شناخت اقوام از ۱۶ بهمن‌ماه در بخش‌های مستند، فیلم کوتاه، فیلم بلند آغاز می‌شود و فیلم بلند «کیارستمی و عصای گمشده» به کارگردانی محمودثانی و تهیه کنندگی بهروز نشان در بخش مسابقه این رویداد سینمایی به نمایش در می‌آید. این فیلم پیش‌ از این نیز در جشنواره‌های سالتو اروگوئه، اوراسیا روسیه، کوهستان سبز و تندیس طلایی امریکا هم حضور داشته‌است.

«کیارستمی و عصای گمشده» روایتی از نوع نگاه کیارستمی به زندگی و سینما است که ثانی در مدت چهار سال و زمانی که کیارستمی کارگاه‌های آموزشی سینمایی در اسپانیا و کلمبیا برگزار می‌کرد، تلاش کرده بینش یک مؤلف، دیدگاه و جهان‌بینی او  را به تصویر بکشد.